Kia EV6 kļuvis par Eiropas Gada auto 2022

0
KIA EV6

Eiropas Gada auto apbalvošanas ceremonija tradicionāli ir viens no Vecā kontinenta svarīgākajiem auto jomas pasākumiem, kas notiek jau vairāk nekā piecas desmitgades. Šogad konkursā uzvaras laurus plūca Dienvidkorejā radītais elektromobilis Kia EV6.

Pirmo reizi konkursa vēsturē septiņu titula kandidātu sarakstā veseli seši pretendenti bija ar elektrisko piedziņu, nevis iekšdedzes dzinēju. Par labāko Vecā kontinenta gada automobili Kia EV6 atzina neatkarīga žūrija, kurā darbojas 59 autožurnālists no 22 Eiropas valstīm, uzsverot Kia EV6 milzīgo daudzpusību. Izšķirošajā kārtā Kia EV6 izrādījās pārāks par Cupra Born, Hyundai Ioniq 5, Peugeot 308, Škoda Enyaq iV, Ford Mustang Mach-E un Renault Megane E-Tech.

Novērtēts gan dizains, gan spējas

Jauno Kia EV6 modeli Dienvidkorejas ražotājs radījis, izmantojot speciāli elektromobiļiem izstrādātu E-GMP platformu. Tā ļāvusi izveidot ietilpīgu un izteiksmīgu pilsētas krosoveru ar pārsteidzošām spējām – automobilim ir ļoti zems smaguma centrs un tālu stūros novietoti riteņi, kas nodrošina teicamu vadāmību un priekšzīmīgu stabilitāti.

Šāda arhitektūra ļāvusi izveidot arī ārkārtīgi plašu salonu, piedāvājot komfortablu vidi visiem braucējiem: lai gan Kia EV6 ir kompakts, tā garenbāze ir 2900 mm. Automobilim ir liels 520 litru bagāžnieks, un, nolokot aizmugurējos sēdekļus, bagāžas nodalījums palielināms līdz 1300 litriem. Turklāt papildu aizmugurējam bagāžniekam braucēju rīcībā ir neliela bagāžas telpa arī zem priekšējā pārsega.

KIA EV6

Lai panāktu labāko veiktspēju, Kia inženieri elektromotoru ir izvietojuši tā, lai vienmērīgi sadalītu masu un padarītu auto stabilāku uz ceļa. Atkarībā no izvēles elektriskajam krosoveram var būt vai nu aizmugurējo, vai visu četru riteņu piedziņa.

Tieši šīs īpašības, kā arī līdz 500 km sniedzamību un 800 V borta sistēmu, kas ļauj izmantot ļoti lielu uzlādes jaudu, tik augstu arī novērtēja žūrija. Pieslēdzot atbilstošas jaudas stacijai, Kia EV6 akumulatoru no 10 līdz 80% iespējams uzlādēt tikai 18 minūtēs.

Īpašu ievērību izpelnījās tehnoloģija, kas ļauj izmantot akumulatora enerģiju citu ietaišu uzlādei vai darbināšanai – vai tas būtu cits elektroauto, vai, piemēram, zāles pļāvējs. Pēc Eiropas Gada auto žūrijas domām, šādi risinājumi paver jaunu skatījumu uz mūsdienu elektroauto iespējām.

KIA EV6

Žūrijas locekļi novērtēja arī tehnoloģiju jauninājumus, to skaitā navigāciju ar papildināto realitāti, kas informāciju projicē uz vējstikla, it kā uzklājot to priekšā uz ceļa. Citur līdzīga sistēma pašlaik ir pieejama tikai Premium segmenta modeļos. Turklāt auto var vadīt ar viedatslēgu: ja nepieciešams, to var iebraukt šaurā stāvvietā vai izbraukt no tās, pašam stāvot ārpusē.

Elektriskais krosovers ir aprīkots ar 77,4 kWh akumulatoru. Četru riteņu piedziņas EV6 modelim ir uzstādīti divi elektromotori, kuru kopējā jauda ir 239 kW (325 ZS), bet maksimālais griezes moments – 605 Nm. Nedaudz vēlāk gaidāmās sportiskās GT versijas elektromotori attīstīs 430 kW (577 ZS).

Kia jaunais krosovers EV6 Baltijas valstīs būs pieejams aprīlī.

Uzlādēts viedoklis

Starp šiem 7 nominētajiem EV (Peugeot 308 ir pieejams kā PHEV), nebija iepriekš paredzams, kurš uzvarēs. Vismaz tas nebija skaidrs Uzlādēts pusē. Noteikti EV6 ir pelnījis šo titulu.

Runājot par papildinātās realitātes pieejamību, tāda ir pieejama arī VW un Audi elektroauto modeļiem. Ja vēl Audi var piedēvēt premium segmentam, tad VW vēl nē.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: