Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Lexus koncepts

Lexus atzīstas, ka ir spiesti taisīt elektroauto

2019. gada 29. aprīlis

Iemesls pārmaiņām ir Eiropas Savienības un Ķīnas regulatoriem likumi. Vienlaicīgi Lexus nesteidzas paziņot datumu savam pirmajam elektroauto.

Lexus pēc vairāku gadu nolieguma atzīst, ka ir nepieciešams ieviest pilnībā elektriskos automobiļus vismaz dažos tirgos, kur noteikumi atstāj automobiļu ražotāju bez izvēles.

Nesen Lexus Starptautiskais prezidents Jošimoro Sava (Yoshihiro Sawa) teica, ka Ķīnā un Eiropā tagad ir vajadzīgi BEV (Battery Electric Vehicle – pilnīgi elektriskie transportlīdzekļi), bet nenorādīja, kad varētu sagaidīt pirmo Lexus BEV.

“Noteikti šeit [ES un Ķīna] mums nākotnē ir nepieciešams elektroauto. Bet es nevaru pateikt, kad un kā.”

Jošimoro Sava

Pašlaik Lexus ir vērsts uz pasīvajiem hibrīdiem, bet ražo arī lādējamos hibrīdus (PHEV) un ūdeņraža šūnu modeļus. J. Sava tomēr atzīmēja, ka PHEV nepalīdz autoražotājam izpildīt prasības:

“Lexus strādā pie lādējamiem hibrīdiem un ūdeņraža šūnu transportlīdzekļiem papildus BEV”, atzīmēja Sawa. “Bet lādējamie hibrīdi neatbilst dažām normatīvajām prasībām.

Šis ir pārejas laikmets. Mēs pētām vairākas iespējas.”

Avots: insideevs.com

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Lexus atzīstas, ka ir spiesti taisīt elektroauto 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no