Nafta un gāze ir kļuvuši par biržas lamuvārdiem

1
Skursteņi no ražotnes

Skursteņi no ražotnes

Londonas Fondu birža jūlija sākumā veica izmaiņas kategoriju nosaukumos, kas naftas un gāzes produktu ražotājus nostādīja neērtā pozīcijā.

Saskaņā ar Financial Times rakstu, tādi uzņēmumi kā BP, Royal Dutch Shell un citi Lielbritānijas izpētes un ražošanas uzņēmumi, piemēram, Cairn Energy un Tullow Oil, tagad ir grupēti kā “neatjaunīgā enerģija” (“non-renewable energy”), iepriekš – “Naftas un Gāzes ražotāji” (“Oil & Gas producers”). Zaļās enerģijas ražotāji, kas iepriekš bija indeksēti kā “alternatīvā enerģija” (“alternative energy”), tika pārklasificēti kā “atjaunīgā enerģija” (“renewable energy”) .

Izmaiņas seko Norvēģijas valsts ieguldījumu fonda, viens no pasaules lielākajiem investoriem, rīcībai izslēgt naftas un gāzes uzņēmumus, kas koncentrējas uz izpēti un ražošanu, no sava portfolio.

Ar šo izmaiņu ir iespējams viegli noteikt tos uzņēmumus, kas smagi piesārņo planētu, no tiem, kas mēģina glābt situāciju. Londonas biržas lēmums pārdēvēt šīs divas grupas ir, iespējams, vislielākais ieguldījums pārejai uz klimatneitrālu nākotni naftas un gāzes uzņēmumiem. Šos uzņēmumus tagad definē pēc tā, kas tie nav – to resursi nav atjaunojami. Šādas izmaiņas mainīs attieksmi no un par to investoriem.

Lai nokļūtu zaļajā sarakstā, enerģijas uzņēmuma galvenajam ienākumu avotam ir jābūt atjaunīgam un cita veida publiski pieejamajai informācijai ir jābūt saskaņā ar tendenci panākt klimatneitralitāti tuvākajā nākotnē. Tas nozīmē, ka tādiem uzņēmumiem kā Shell nāksies piestrādāt, lai diversificētu savus ienākumus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Nezināms
Nezināms
Viesis
22/07/2019 12:15

Paldies par ieskatu jaunākajās aktualitātēs!
Renewable energy – vai šajā gadījumā tomēr nav domāta atjaunīgā enerģija? T. i., enerģija, kas pati atjaunojas (atšķirībā no enerģijas, kas jāatjauno).

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: