Pirmais Baltijas Tesla Supercharger jau strādā

6

Baltijā pirmais Tesla Supercharger jau ir darbībā un tas atrodas 270 km attālumā no Rīgas. Vienlaicīgi varēs lādēties 5 elektroauto.

Tesla Supercharger uzlādes vieta

Tesla Supercharger uzlādes vieta

Baltijā pirmais Tesla Supercharger jau ir darbībā un tas atrodas 270 km attālumā no Rīgas. Vienlaicīgi varēs lādēties 5 elektroauto.

Pie Kauņas, Inovacijų g. 1, ir atvērts Baltijā pirmais Tesla Supercharger. Šī vieta bija atzīmēta Tesla Supercharger kartē kā potenciālā lokācija jau 2016. gadā. Tajā vienlaicīgi var lādēties 5 elektroauto. Pie 3 Supercharger pieejamā jauda ir 250 kW (tikai ar CCS spraudni) un pie 2 Supercharger pieejamā jauda ir 150 kW.

Tesla Supercharger karte Latvija un Lietuva
Tesla Supercharger karte Latvija un Lietuva

Šobrīd tur var lādēties tikai ar Tesla elektroauto, bet jau drīzumā Supercharger uzlādes tīkls solās būt pieejams visiem.

Nesen Rēzekne paziņoja, ka Tesla ieguvusi īres līgumu savu uzlādes staciju izvietošanai. Par otru Latvijas Supercharger lokāciju Salaspilī vēl nav ziņu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
6 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Žanis
Žanis
Viesis
27/09/2021 21:30

Sanāk ka Tesla iespējams nākotnē būs nevis elektroauto ražotājs, bet elektroauto komponenšu ražotāja un elektrības tirgotājs.

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Žanis
28/09/2021 08:32

Tāds jau tas tagad ir. Gluži čipus tas pats netaisa, bet pasūta sev īpašos. Arī bateriju elementus tas ražo pats. Bez Teslas aktivitātēm mēs tagad būtu i-MiEV līmenī. (Atvaino, Kārli!)

Haralds
Atbilde  Kārlis Mendziņš
29/09/2021 10:01

Domāju rezultāts būtu cienījams.

Savādi ka SCiB (lithium titanate oxide) akumulatori bija pieejami tikai Japānas tirgum. Tiem pieļaujamais uzlādes ātrums ievērojami lielāks un vajadzētu būt praktiski nenobraucamām.

Tāpat Mitsubishi ir viens no retajiem ražotājiem kuriem 2011. gadā priekš i-MiEV bija izstrādāts V2G.

Outlander arī laikam ir viens no pirmajiem kam tika iebūvēta 220AC ligzda.

Mārtiņš
Mārtiņš
Viesis
Atbilde  Vankel
03/10/2021 20:41

Ražo gan un pēc jaudām uz konkrēto vajadzību tie ir vairākkārt labāki, vienīgi ne visus vajadzīgos vēl ražo un daļu vajag piepasūtīt, bet plāno visu pilnībā ražot paši ar laiku, lai nebūtu atkarīgi no citiem kā šobrīd, kas ierobežo viņu izaugsmi

6
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: