Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Yutong Bus elektriskais autobuss

Rīgā piestās starppilsētu elektriskais autobuss ceļā no Kauņas uz Tallinu

2020. gada 8. oktobris

Šobrīd Lietuvā aktīvi tiek testēti pasaulē vadošā elektrisko autobusu ražotāja “Yutong Bus” piedāvātie pilsētu un starppilsētu autobusi, un interese par iespēju izmēģināt šādus autobusus parādās arī Igaunijā un Latvijā. Pieprasījumu pēc elektriskajiem autobusiem kā loģisku un mūsdienīgu sabiedriskā transporta attīstības virzienu veicinājis arī tas, ka kopš 2020. gada sākuma “Yutong Bus” ir arī oficiāls pārstāvis Baltijā UAB “Busnex”.

Ķīnas kompānija “Yutong Bus” kopš 2016. gada ir vadošais autobusu ražotājs pasaulē pēc pārdošanas apjoma, specializējoties elektrisko transporta līdzekļu ražošanā un eksportā – “Yutong Bus”, pateicoties inovatīvām tehnoloģijām, ražo hibrīda un elektriskos autobusus, kuri ir sastopami pilsētās visā pasaulē.

Šī gada sākumā “Busnex” iegādājās pirmos trīs “Yutong Bus” elektriskos autobusus – no tiem divus pilsētas autobusus un vienu starppilsētu.  Ar tiem jau veikta virkne testa braucienu Lietuvā. Aizvadītajā nedēļā autobuss veiksmīgi mēroja ceļu no Kauņas uz Klaipēdu un atpakaļ – kopā 450 km tikai ar vienu uzlādes reizi.

Visās trīs Baltijas valstīs ir ambiciozi plāni CO2 izmešu samazināšanā, taču, lai tos sasniegtu, ir jāievieš būtiskas izmaiņas pilsētu transporta un infrastruktūras plānošanā. Šobrīd transporta nozare ir viena no galvenajām izmešu radītājām pilsētās, tādēļ nepieciešamība pāriet uz elektriskajiem transportlīdzekļiem arvien pieaugs.

Busnex vadītājs Simonas Ramanauskas

Eiropas zaļais kurss paredz transporta radīto izmešu samazinājumu valstiskā līmenī. Latvijas nacionālajā enerģētikas un klimata plānā bezizmešu transporta iegādei paredzēti 30 miljoni eiro, ko apgūt līdz 2030. gadam. Lai sasniegtu valsts nosprausto mērķi, viens no veidiem ir veicināt pārsēšanos pie elektrisko transportlīdzekļu stūres.

  Jaunā Volkswagen e-up! apskats (+video)
Yutong Bus elektriskais autobuss
Yutong Bus elektriskais autobuss

Laikā no 13. līdz 14. oktobrim “Busnex” plāno veikt līdz šim garāko testa braucienu starppilsētu elektriskajam autobusam Baltijā: maršrutā Tallina – Kauņa, pieturot arī Rīgā, kur to būs iespēja aplūkot arī pilsētas iedzīvotājiem.

“Yutong Bus” elektriskie autobusi katru gadu pasaulē samazina oglekļa emisijas par 3 miljoniem tonnu. Lai gan elektrisko autobusu iegāde ir dārgāka nekā dīzeļa autobusiem, ilgtermiņā ieguldījums atmaksājas – elektriskie autobusi ir energoefektīvāki, ietaupot līdz pat 20 eiro uz katriem 100 kilometriem. Elektroautobusi ir klusāki, to uzturēšanas izmaksas ir līdz pat 30 procentiem lētākas nekā dīzeļa autobusiem. Ar vienu uzlādi elektriskie autobusi spēj nobraukt līdz 450 kilometriem.

Uzlādēts komentārs

Vairāk par elektroauto man patīk elektroautobusi. Kā teica Jēkabpils mērs: “Ja mums būtu bijusi iespēja, mēs izvēlētos elektroautobusus. Diemžēl, mums bija jāņem CNG…”

Pēc interneta dzīlēs atrodamās informācijas, Yutong Bus ICE12 ir aprīkots ar 295 kWh bateriju paku, kas atrodas uz autobusa jumta un aizmugurē, un ir aprīkots ar 200 kW elektrisko motoru. Uzlādes jauda ir 60/150/300 kW. Tas ir viens nopietns elektromobilis.

  Par infrastruktūras attīstības pasākumiem "Nacionālajā enerģētikas un klimata plānā 2021.–2030.gadam"

Ņemot vērā, ka nu jau normatīvos ir iestrādāts, ka veicot jaunu iepirkumu 20% autobusu jābūt elektriskajiem, tad varam tikai gaidīt, kad pirmie šādi vai citu marku parādīsies uz Latvijas ceļiem. Tikmēr izbaudām tos Rēzeknes un Jūrmalas pilsētās.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Rīgā piestās starppilsētu elektriskais autobuss ceļā no Kauņas uz Tallinu 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
7 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Maris

Kā ar Ventspils busiņiem?

els

Sveiks,Kārli.Nu tad laikam nekas nesanāk?

els

Jā,Kārli,es arī gribu braukt ar jauno Nissan elektroauto.Došu pretī sakrātos 5000 un 4.g. vecu xTrail.Kad būsi ar dīleri sarunajis,dod ziņu

7
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: