Elektrum dodas uz Liepāju ar elektrisko komerctransportu

0
Liepāja

Liepāja

Uz semināru Liepājā par e-transportlīdzekļiem “Elektrum” devās ar elektromobili Nissan eNV200. Atšķirībā no raidījuma “Zebra” šis piedzīvojums bija veiksmīgs.

Pagājušā gada novembrī raidījums “Zebra” gribot vai negribot uzdeva daudziem elektromobiļu īpašniekiem negatīvas emocijas. Braucot uz Liepāju, kas ir tikai 216 km attālumā no Rīgas centra ar VW e-Golf, kas spēj veikt 201 km ar vienu uzlādi, galamērķis tā arī netika sasniegts. Galu galā dēļ incidentiem, bez kuriem varēja iztikt, Pauls Timrots elektromobiļus norakstīja kā nederīgus.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Tagad izskatās, ka daudzi, tai skaitā “Elektrum”, ir apņēmušies pierādīt, ka ar elektromobiļiem var aizbraukt ne tikai pusceļu līdz Liepājai. Uz 28. februāra semināru Liepājā par e-transportu uzņēmums devās ar garam ceļam netipisku elektromobili – Nissan eNV200.

Nissan eNV200
Nissan eNV200

Starp abiem izvēles transportlīdzekļiem ir ievērojama atšķirība – “Zebra” izvēle bija par labu klasiska hečbeka elektriskajai versijai, bet “Elektrum” izvēlējās braukt ar komerctransportu. Tomēr abiem ir viena līdzība – abi spēj pieveikt 200 km starp uzlādēm.

Izbraucot no Jūrmalas, Nissan eNV200 uz instrumentu paneļa uzrādīja, ka autonomijas rezerve ir 230 km liela. Starp Jūrmalu un Liepāju pa ceļam ir 8 ātrās uzlādes stacijas, bet uzlāde tika veikta pie 4 no tām. Tas gan mazāk tika darīts vajadzības dēļ, kā Instagram Stories nolūkos. Viss ceļš līdz Liepājai aizņēma aptuveni 4h, no kurām 37 minūtes tika pavadītas lādējot elektromobili. Ceļa izmaksas bija 6.00 € jeb 2.77 € / 100 km.

Pasākuma laikā klātienē bija vairāki elektromobiļi. Interesentiem Liepājā bija aplūkojami Tesla, Citroen, Nissan, Hyundai un BMW elektromobiļi. Starp visiem klāt esošajiem Hyundai Kona un Tesla Model S bija pieprasītākie.

Arī atpakaļceļš bija ar vairākām uzlādēm – Saldū, Slokā un Jūrmalā. 447 km garais ceļš Jūrmala – Liepāja – Jūrmala kopā aizņēma 8h, kurās elektromobilis tika lādēts 7 reizes, patērējot 77.7 kWh. Kopējās ceļa izmaksas bija 18.45 €.

“Elektrum” vidējais patēriņš bija 18.6 kWh / 100 km. Ar 40 kWh bateriju Nissan eNV200 teorētiski varētu nobraukt 215 km bez uzlādes. Viens kilometrs pietrūkst, lai no Liepājas centra aizbrauktu līdz Rīgas centram, bet pietiekami, lai bez uzlādes (un pāris nerviem) tiktu līdz Jūrmalas centram.

Ar šo ceļojumu un ne tikai ir vēlreiz pierādījies, ka esošais uzlādes staciju tīkls ir pietiekamā līmenī, lai varētu ceļot pa Latviju ar elektromobili. Rīga pagaidām ir vienīgā problemātiskā vieta Latvijā, kur trūkst ātrās uzlādes stacijas un veidojas rindas pie esošajām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: