Ugunsgrēka nevainīgie – elektroauto neskarti kuģa inferno gadījumā

0

Jūlija beigās Ziemeļjūrā izraisījās spēcīgs ugunsgrēks Japānas autokravu kuģī Fremantle Highway. Četri augšējie klāji ir stipri bojāti, bet uz klāja esošie elektroauto ir neskarti.

Fremantle Highway kuģis Emshaven ostā

Fremantle Highway kuģis Emshaven ostā (avots: krone.at)

Jūlija beigās Ziemeļjūrā izraisījās spēcīgs ugunsgrēks Japānas autokravu kuģī Fremantle Highway. Četri augšējie klāji ir stipri bojāti, bet uz klāja esošie elektroauto ir neskarti.

Aptuveni 2700 no aptuveni 3800 automašīnām, kas atradās uz klāja, tika iznīcinātas. Uz četriem apakšējiem klājiem ir aptuveni 1000 necietušu automašīnu, tostarp 500 elektriskās, kam vajadzētu būt labā stāvoklī. Tas liecina, ka ugunsgrēks neizcēlās dēļ tur esošajiem elektroauto, kā iepriekš vairāki mediji, tai starpā iAuto, ziņoja.

Fremantle Highway šobrīd var atrasties Nīderlandes ostā Emshaven līdz 14. oktobrim. No turienes kravas kuģis tiks aizvilkts uz citu vietu, kur to nodos metāllūžņos vai atjaunos. Lēmums par kuģa nākotni ir japāņu kuģa īpašniekam jāpieņem.

Lai gan liels skaits automašīnu joprojām ir neskartas, pie tām nevar piekļūt. Uzkopšanas darbi ir apturēti un šobrīd vēl tiek risināts par labāko variantu, kā transportēt neskartās automašīnas. Galvenais šķērslis ir uz klāja esošie elektroauto, kas palielina transportēšanas laika negadījumu bīstamību, strādājot uz bojātajiem klājiem.

Ņemot vērā sākotnējo pieņēmumu, ka ugunsgrēku varētu būt izraisījis elektromobilis, notiek aktīva diskusija par ugunsdrošību uz autovedējiem un prāmjiem. Pasaules Jūrniecības organizācija IMO plāno pastiprināt drošības pasākumus litija jonu akumulatoru transportēšanā. Apdrošināšanas kompānijas jau kādu laiku brīdina par briesmām, ko rada akumulatoru aizdegšanās uz kuģiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: