Virši atklāj savu pirmo uzlādes staciju

2

Degvielas tirgotājs Virši paziņojis, ka atklāta uzņēmuma pirmā sava zīmola elektroauto uzlādes stacija. Pirmā stacija izvietota Viršu degvielas uzpildes stacijā Krustpilī, Jēkabpils novadā.

Virši uzlādes stacija

Virši uzlādes stacija (Publikācijas attēls)

Degvielas tirgotājs Virši paziņojis, ka atklāta uzņēmuma pirmā sava zīmola elektroauto uzlādes stacija. Pirmā stacija izvietota Viršu degvielas uzpildes stacijā Krustpilī, Jēkabpils novadā.

Uzņēmuma pārstāvji elektroauto interesentu Whatsapp grupā norādīja, ka stacijā iespējams lādēties ar 80kW jaudu, taču, ņemot vērā, ka Latvijā šobrīd populārākie elektriskie modeļi nespēj lādēties ar tādu jaudu, izveidots diferencēts uzlādes tarifs, ņemot vērā uzlādes jaudu. Konektors ar pazeminātu jaudu (40 kW) ir ar attiecīgi zemāku cenu.

Stacijā vienlaicīgi var lādēties 2 elektroauto. Lādējoties ar 80kW jaudu cena ir 0.39 €/kWh, bet, lādējot ar 40kW jaudu, tā ir 0.29 €/kWh. Pieejami ir gan CCS, gan CHAdeMO spraudņi.

Viršu EUS izcenojums
Viršu EUS izcenojums

Tāpat tika norādīts, ka drīzumā Rīgā būs uzlādes stacija, bet netika precizēts ne aptuvenais laiks, ne vieta.

Uzlādēts viedoklis

Sen jau tika gaidīts, kad kāds no DUSiem sāks piedāvāt uzlādes pakalpojumu un Virši izskatījās viscerīgāk. Virši arī nesen paziņoja par saules paneļu uzstādīšanu uz viena no DUSiem. Bet izvēle par labu Baltkrievijā ražotām uzlādes stacijām Ukrainas kara laikā liekas, teiksim maigi, dīvaina.

Ja meklētājā ievada “Charge&GO”, tad neko par šo aplikāciju un platformu nevar atrast. Ir vairāki ar līdzīgu nosaukumu, bet nekas konkrēts par šo. Pašā aplikācijā var redzēt, ka Latvijā ir vēl tikai viena, kas to izmanto – Latvijas Finiera teritorijā esošā. Nākamā tuvākā ir Igaunijā, kur tās pārstāv Igaunijā reģistrētais uzlādes tīkls RUEX. Pārējās ir Baltkrievijā un Krievijā.

Ja spekulējam par to, kur būs nākamās uzlādes stacijas, tad varam ar droši sirdi teikt, ka vispirms tiks aprīkotas tās, kur ir pieejams CNG, jo šīm iekārtām vajag lielas jaudas, lai radītu nepieciešamo spiedienu, bet šīs sistēmas dēļ nepietiekamā CNG transportlīdzekļu skaita netiek pienācīgi noslogotas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 2 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
2 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Alex
Alex
Viesis
14/05/2022 09:52

Par tādu ātrumu super cena! Malači. Tā turpināt, un tad būs cerība, ka emobi uzlādes stacijas tuvāko nākotne būs iespējām lādēt uzreiz divas auto!

Visvaldis
Visvaldis
Viesis
14/05/2022 00:43

Esmu ļoti priecīgs par uzlādes cenu,kas patiešām ir liels atbalsts elektromobīļu lietotājiem.Vairāk tādu staciju Latvijā!

2
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: