Virši uzlādes stacija

Virši atklāj savu pirmo uzlādes staciju

Degvielas tirgotājs Virši paziņojis, ka atklāta uzņēmuma pirmā sava zīmola elektroauto uzlādes stacija. Pirmā stacija izvietota Viršu degvielas uzpildes stacijā Krustpilī, Jēkabpils novadā.

Uzņēmuma pārstāvji elektroauto interesentu Whatsapp grupā norādīja, ka stacijā iespējams lādēties ar 80kW jaudu, taču, ņemot vērā, ka Latvijā šobrīd populārākie elektriskie modeļi nespēj lādēties ar tādu jaudu, izveidots diferencēts uzlādes tarifs, ņemot vērā uzlādes jaudu. Konektors ar pazeminātu jaudu (40 kW) ir ar attiecīgi zemāku cenu.

Stacijā vienlaicīgi var lādēties 2 elektroauto. Lādējoties ar 80kW jaudu cena ir 0.29 €/kWh, bet, lādējot ar 40kW jaudu, tā ir 0.19 €/kWh. Pieejami ir gan CCS, gan CHAdeMO spraudņi.

Virši uzlādes stacijas pakalpojuma cena
Virši uzlādes stacijas pakalpojuma cena un norēķini

Tāpat tika norādīts, ka drīzumā Rīgā būs uzlādes stacija, bet netika precizēts ne aptuvenais laiks, ne vieta.

Uzlādēts viedoklis

Sen jau tika gaidīts, kad kāds no DUSiem sāks piedāvāt uzlādes pakalpojumu un Virši izskatījās viscerīgāk. Virši arī nesen paziņoja par saules paneļu uzstādīšanu uz viena no DUSiem. Bet izvēle par labu Baltkrievijā ražotām uzlādes stacijām Ukrainas kara laikā liekas, teiksim maigi, dīvaina.

  Latvenergo TEC-1 teritorijā plāno izvietot Latvijā lielāko saules parku

Ja meklētājā ievada “Charge&GO”, tad neko par šo aplikāciju un platformu nevar atrast. Ir vairāki ar līdzīgu nosaukumu, bet nekas konkrēts par šo. Pašā aplikācijā var redzēt, ka Latvijā ir vēl tikai viena, kas to izmanto – Latvijas Finiera teritorijā esošā. Nākamā tuvākā ir Igaunijā, kur tās pārstāv Igaunijā reģistrētais uzlādes tīkls, ko atbalsta investori no Krievijas, RUEX. Pārējās ir Baltkrievijā un Krievijā.

Ja spekulējam par to, kur būs nākamās uzlādes stacijas, tad varam ar droši sirdi teikt, ka vispirms tiks aprīkotas tās, kur ir pieejams CNG, jo šīm iekārtām vajag lielas jaudas, lai radītu nepieciešamo spiedienu, bet iekārtas dēļ nepietiekamā CNG transportlīdzekļu skaita netiek pienācīgi noslogotas.

Virši atklāj savu pirmo uzlādes staciju 1
Virši atklāj savu pirmo uzlādes staciju 2
5 2 balsojumi
Raksta novērtējums