Volkswagen ID. modeļos vairāk otrreizēji pārstrādātu materiālu

0

Volkswagen padara pilnībā elektrisko ID. saimi vēl ilgtspējīgāku – ieskaitot salona materiālu izvēli. Šī gada laikā ID.3, ID.4, ID.5 un ID.7 modeļos tiks izmantotas īpašas inovācijas, kas līdz šim pirmo reizi masveida ražošanā tika izmantotas ID. Buzz.

Volkswagen Id. Buzz

Volkswagen ID. Buzz. Avots: Volkswagen Newsroom

Volkswagen padara pilnībā elektrisko ID. saimi vēl ilgtspējīgāku – ieskaitot salona materiālu izvēli. Šī gada laikā ID.3, ID.4, ID.5 un ID.7 modeļos tiks izmantotas īpašas inovācijas, kas līdz šim pirmo reizi masveida ražošanā tika izmantotas ID. Buzz.

Volkswagen ID. modeļos plaši izmantojot atkārtoti pārstrādātus materiālus un neizmantojot dzīvnieku ādu, mēs vēl vairāk uzlabojam mūsu automobiļu ekoloģisko līdzsvaru – nosakot augstas prasības ilgtermiņa kvalitātei. Mūsu klientu atsauksmes apliecina, ka mūsu iniciatīvai ir vērtība, un ka nākotnē mēs turpināsim paplašināt šīs ilgtspējīgās pieejas.

Volkswagen e-mobilitātes produktu līnijas vadītāja Zilke Bagšika (Silke Bagschik)

ID. Buzz kā atkārtotas pārstrādes inovāciju celmlauzis

Volkswagen ID. Buzz salonā jau tiek izmantots liels skaits jaunu materiālu, bet tagad tie soli pa solim tiks ieviesti pārējos ID. saimes modeļos. Piemēram, jaunā Volkswagen ID. Buzz salonā daudzviet tiek izmantoti alternatīvi materiāli, kas izgatavoti no okeāna plastmasas vai vecām PET pudelēm (ja precīzi, tad sešdesmit trīs 500 ml pudelēm vienam auto). Sēdekļa pārvalka ārējais materiāls ir izgatavots no Seaqual® dzijas, kas satur 10% jūrā savākto atkritumu un 90% atkārtoti pārstrādātas poliestera dzijas. Tādējādi CO2 emisijas tiek samazinātas par 32%, salīdzinot ar parastajiem virsmu materiāliem. Sēdekļu pārvalkos ar ArtVelours Eco® atkārtoti pārstrādāto materiālu daļa veido 71%. Turklāt ID. Buzz griestu un grīdas seguma virsmas ir pilnībā izgatavotas no atkārtoti pārstrādāta poliestera. Atkārtoti pārstrādāta plastmasa ir arī paklāja izolējošajā kārtā. Tas pats attiecas uz šasijas apšuvumu un riteņu arku ieliktņiem.

Volkswagen ID. Buzz apdares detaļām uz durvīm, instrumentu paneļa un stūres elementiem vairs netiek izmantots hroms, jo tā izgatavošana kaitē apkārtējai videi. Hroms ir aizstāts ar hromam līdzīgu šķidro krāsu, zem kuras tiek uzklāta bioloģiski nekaitīga saistviela. Daļa šo ID. Buzz atkārtoti pārstrādāto inovāciju tagad tiks izmantota arī ID.3, ID.4, ID.5 un ID.7 modeļos.

Atkārtoti pārstrādāti materiāli ir pilnvērtīga alternatīva. Pārstrādātie materiāli ir apstrādāti lietoti materiāli, ko izmanto jauniem produktiem. Piemēram, plastmasas gadījumā šādi materiāli ir PET pudeles un veci zvejas tīkli. Šie plastmasas atkritumi tiek pārstrādāti granulu materiālos un var tikt izmantoti atkārtoti. Atkarībā no prasībām, komponentus var izgatavot, izmantojot tikai nelielu atkārtoti pārstrādātu materiālu daļu vai pilnībā no atkārtoti pārstrādātiem materiāliem. Salonā šiem videi draudzīgākiem materiāliem ir jānodrošina tādas pašas īpašības kā parastajiem materiāliem. Tas attiecas gan uz izskatu un sajūtu, gan izturību un funkcionalitāti.

Volkswagen ceļā uz NULLI (Way to ZERO)

Volkswagen ir noteicis mērķi līdz 2030. gadam samazināt katra automobiļa radītās oglekļa emisijas par 40%, vienlaikus arī uzņēmums plāno vēlākais līdz 2050. gadam sasniegt klimata neitralitāti. Lai šos mērķus sasniegtu, Volkswagen analizē un optimizē visu automobiļu dzīves ciklu: no pamata pētījumiem līdz attīstībai un ražošanai un tālāk līdz pat pārstrādei pēc dzīves cikla beigām. Arī attiecībā uz visiem izmantotajiem izejmateriāliem Volkswagen tiecas īstenot slēgtus materiālu ciklus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: