Dāvana

Dāvana

Ziemassvētki tuvojas un sev tuvajiem mēs meklējam piemērotas dāvanas. Aizvien vairāk cilvēku pievēršas bezatkritumu dzīvesveidam. Uzlādēts.lv ir apkopojis dāvanu idejas šiem cilvēkiem.

“Zero waste” jeb bezatkritumu dzīvesveids ir princips, kurā pēc iespējas cenšas samazināt savu negatīvo ietekmi uz vidi, samazinot atkritumu daudzumu un izmantojot aprites ekonomikas principus.

Zero dāvanas = Zero waste

Ja cilvēks, kam vēlies dāvināt dāvanu ir kārtīgs zeroveisteris viņš/-a būs pateicīgs par to, ka tā vietā, lai pasniegtu kādu mantisku dāvanu, veltīsi ko citu, piemēram, smieklīgu dzejoli par viņu. Tomēr, ja prāts neliek mieru, vari uzdāvināt paštaisītu piparkūku.

Tukša roka

Biļetes uz pasākumiem

Mūsdienās biļetes var ne tikai iegādāties elektroniski, bet pat nodot tālāk elektroniski. Protams, cilvēka gaume ir jāņem vērā un, ja nepazīsti pārāk labi otru cilvēku, labāk uzdāvināt dāvanu karti vai kodu.

Nauda

Lai cik arī neierasti vai bezpersoniski tas varētu sākumā likties, tā ir ļoti laba dāvana, lai zeroveisteris izvēlas to, ko pats tiešām vēlas. Vēlams to neiesaiņot milzīgā plastmasas iepakojumā.

20 Eiro

Vairākkārt lietojamie salmiņi

Nesen “Zero Waste Latvija diskusijas” Facebook grupa uzsprāga ar ziņu, ka Latvijā tiek ražoti niedru dzeramie salmiņi, kuri ne tikai nav no plastmasas, bet ir arī vairākkārt lietojami. Internetā ir atrodami arī piedāvājumi metāla un bambusa salmiņiem.

Trauki

Pusdienu kārbas, līdzņemamās krūzes, burciņas (un augļu maisiņi) ir tāds kā sākuma komplekts priekš zeroveisteriem. Šo priekšmetu nevar būt par daudz. Vismaz sākumā.

Rotaļlietas

Protams, tipisks bērns Ziemassvētkos sagaida kādu rotaļlietu. Koka rotaļlietas, piemēram, vilcienu komplekts noteikti iederētos zeroveistera mājā. Tagad arī veikalu plauktos sāk parādīties konstruktori, kas līdzinās tiem, kas padomju laikos bija pieejami.

Koki rotaļlieta, klucīši

Atdod sev lieko

Kad vienojas par dāvanām, var ierosināt krāmu loteriju – atrast ko mājās esošu, pievienot kādu smieklīgu aprakstu un ielikt kopējā loterijā. Garantēts, ka dāvanas būs sirsnīgas, jo dāvinātājs būs piedomājis pie tās. Varbūt vietā iegūsi ko tādu, kas pašam noderēs, bet noteikti būsi atbrīvojies no kā sev nevajadzīga.

Ziedojums

“Zero Waste” un ziedošana iet roku rokā. Var noziedot summu, ko paredzēji otra cilvēka dāvanai, kādai patversmei vai labdarībai un uztaisi kādu skaistu kartīti, kas paziņo par notikušo.

Patversme

Pašgatavota dāvana

Katru reizi, kad tā vietā, lai ietu uz veikalu un paņemtu no plaukta jau esošu produktu, ieliec savu darbu dāvanas veidošanā, tā kļūst daudz īpašāka. Tas var būt zīmējums, biezenis, pīrāgs, izdekorēta krūze, putnu būris, adīts džemperis, maisiņi, kas reiz bija drēbes, un citas līdzīga rakstura dāvanas.

 

Kādas tev ir dāvanu idejas zeroveisterim? Raksti savu atbildi komentāros!

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: