Ādažu novadā top vērienīgs saules paneļu parks

1
Ādažu 6MW saules parks

Ādažu 6MW saules parks

Nekustamajā īpašumā “Rajas”, kas atrodas 2.8 kilometru attālumā no Carnikavas centra un 4.4 kilometru attālumā no Ādažu centra, uzsākta saules paneļu uzstādīšana lielā platībā.

Saules paneļu parks būs viens no lielākajiem pat Latvijas mērogā, ziņo adazi.lv. Kopumā plānots uzstādīt 14 000 paneļu. Paredzētā invertora nododamā jauda būs 6 MW, bet nododamā jauda gadā – aptuveni 3350MWh. Darbi uzsākti pirms vairākām nedēļām un tos plānots noslēgt nākamā gada pavasarī.

Ādažu vidusskola 2021. gadā patērējusi 758.95MWh elektroenerģijas, tātad ar plānoto saules paneļu parka jaudu elektroenerģijas pietiktu vairāk nekā četrām šāda tipa ēkām. Savukārt pašvaldības ēka Gaujas ielā 33, kur atrodas gan dome, gan Kultūras centrs un Mākslu skola, gadā patērē nepilnas 500 MWh elektroenerģijas (482.45).

Ādažu novada Attīstības programma 2021. – 2027.gadam paredz ilgtspējīgu būvniecību un gudru pārvaldību ar mērķi samazināt novadā esošās CO2 emisijas par 15%, kā arī attīstīt un veicināt atjaunojamo energoresursu ieviešanu enerģijas ražošanā.

Uzlādēts viedoklis

6 MW ir daudz. Ne par velti ST saka, ka jau 2023. gada vasarā būs aktīvi 280 MW saules paneļu sistēmu. Šis pat tāds maziņš projekts lielajā bildē. Interesanti, vai no šosejas varēs šos paneļus redzēt. Igaunijā ik pa laikam var labi redzēt lielākus un mazākus saules parkus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
ivars
ivars
Viesis
17/11/2022 15:10

paneļus ļoti labi var no šosejas redzēt – tas ir kādus 20m no ceļa. visi statīvi jau salikti, par kādu trešdaļu jau paneļi arī salikti virsū.
titulbilde, šķiet, ir no ceļa fočēta.

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: