Top apjomīgs saules paneļu projekts Engurē

7

Arvien biežāk tiek novērots, ka arī Latvijā uz tradīcijām balstīti uzņēmumi uzņēmējdarbībā ievieš mūsdienīgus un dabai draudzīgus risinājumus. Zivju pārstrādes uzņēmums “Unda’’ sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu “AJ Power”, “Swedbank” un Lauku atbalsta dienestu pagājušā gada izskaņā uzsācis apjomīga saules paneļu projekta realizāciju Engurē. Projekts būtiski iezīmē to, kā zivju pārstrādes uzņēmums, kas Engurē turpina ražot zivju produkciju pēc pagājušā gadsimta sākumā iedibinātām tradīcijām, spēj integrēt savos ražošanas procesos mūsdienīgus un alternatīvus zaļos risinājumus.

Kurzemes zivju pārstrādes uzņēmums “Unda’’

Kurzemes zivju pārstrādes uzņēmums “Unda’’

Arvien biežāk tiek novērots, ka arī Latvijā uz tradīcijām balstīti uzņēmumi uzņēmējdarbībā ievieš mūsdienīgus un dabai draudzīgus risinājumus. Zivju pārstrādes uzņēmums “Unda’’ sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu “AJ Power”, “Swedbank” un Lauku atbalsta dienestu pagājušā gada izskaņā uzsācis apjomīga saules paneļu projekta realizāciju Engurē. Projekts būtiski iezīmē to, kā zivju pārstrādes uzņēmums, kas Engurē turpina ražot zivju produkciju pēc pagājušā gadsimta sākumā iedibinātām tradīcijām, spēj integrēt savos ražošanas procesos mūsdienīgus un alternatīvus zaļos risinājumus.

Projektā uz zemes plānots uzstādīt 630 saules paneļus ar kopējo sistēmas jaudu 236 kW, kas uzņēmumam ik gadu saražos vismaz 226 300 kWh. Visa saražotā zaļā elektroenerģija tiks izmantota uzņēmuma pašpatēriņam, kas nodrošinās tuvu 20% no uzņēmuma kopējā elektroenerģijas patēriņa. Darbs pie saules paneļu projekta realizācijas ir jau uzsākts. Uzņēmums ir apņēmības pilns saules paneļu parku pabeigt jau šā gada pavasarī, aktīvajā saules paneļu ražošanas sākuma posmā, lai jau pilnvērtīgāk savos ražošanas procesos izmantotu zaļo enerģiju.

Zivju konservu ražošana Engurē notiek jau kopš 1907. gada. Pārņemot tradīcijas, 1992. gadā tika nodibināts zivju konservu ražošanas uzņēmums SIA “Unda”. Uzņēmums pēdējos gadus ražošanas procesos cenšas ieviest zaļus un mūsdienīgus risinājumus, kas būtu dabai draudzīgāki. 2020. gadā SIA “Unda” veica pāreju uz sašķidrināto dabasgāzi, kas ļāva būtiski palielināt energoefektivitāti, samazināt izdevumus par enerģiju un būtiski uzlabot ietekmi uz vidi. Pēdējos pāris gadus uzņēmums veicis virkni energoefektivitāti veicinošu uzlabojumu ražošanas cehā. Līdz ar to uzņēmuma investīcija zaļās enerģijas ražošanā ar saules paneļiem ir tikai loģisks nākamais solis, kā arī viens no 2021. gada stratēģiskajiem investīciju projektiem.

Esam atbildīgs uzņēmējs un mums rūp ilgtspējīgi un dabai draudzīgi risinājumi. Kā teikts mūsu vides politikā – Mēs uzņemamies atbildību par savas darbības tiešo ietekmi uz apkārtējo vidi. Jau līdz šim esam aktīvi domājuši par ilgtspēju. Turklāt tas iet roku rokā ar Eiropas Savienības klimata politiku, Eiropas zaļo kursu un mērķi par klimata neitralitāti 2050. gadā.

Tādi termini kā videi nekaitīga rūpniecība, energoefektivitāte, tīra enerģija un piesārņojuma novēršana nenoliedzami saskan ar mūsu uzņēmuma filozofiju. Protams, ir arī ekonomiskie apsvērumi, kas ir ne mazāk būtiski. Pašreiz vērojama nebijuša mēroga energokrīze un energoresursu cenas ir ļoti augstas, tāpēc savs saules paneļu parks būtiski palīdzēs uzlabot uzņēmuma konkurētspēju starptautiskā līmenī.

SIA “Unda” valdes priekšsēdētājs Artūrs Bubišs

Projekts tiek realizēts sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu “AJ Power”, “Swedbank” un Lauku atbalsta dienestu. Kopējās investīcijas projektā ir 165 460,00 EUR.

Kurzemes zivju pārstrādes uzņēmums “Unda’’

Uzņēmēji, kas iegulda ilgtspējīgos risinājumos, ir Latvijas tautsaimniecības nākotne. Zivju pārstrādes uzņēmums “Unda” lieliski parāda to, ka tradīcijām bagātā ražošanā var integrēt arī mūsdienu tehnoloģijas. Un Swedbank mērķis ir būt daļai no šī transformācijas procesa.

Lauris Mencis, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs

Mums ir patiess prieks redzēt Latvijas uzņēmumus, kuri ar vien vairāk pievērš uzmanību ilgtspējīgiem un pret apkārtējo vidi atbildīgiem ražošanas procesiem. SIA “Unda” ir izcils piemērs tam, kā organizēt savus ražošanas procesus, apvienojot senās tradīcijas ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām, tādējādi atbildīgi izmantojot resursus un mazinot radīto ietekmi uz vidi.

Esam pārliecināti, ka šis projekts sniegs atbalstu uzņēmuma tālākai attīstībai un dos konkurences priekšrocības kā vietējā, tā arī starptautiskajos tirgos. Apzināmies, ka šā brīža strauji mainīgajos energoresursu tirgus apstākļos uzņēmumiem ir būtiski pārvaldīt riskus, kas saistīti ar izmaksu kāpumu. Realizējot saules paneļu parku, SIA “Unda” spēs daļu nepieciešamās elektroenerģijas ilgtermiņā nodrošināt par nemainīgu cenu. Esam gandarīti, ka šāda veida projektu finansēšanā ir iesaistījusies arī “Swedbank”, kas paver plašākas iespējas uzņēmumiem realizēt tieši atjaunīgo energoresursu projektus.

“AJ Power” vadītājs Roberts Samtiņš

Ikviens projekts, kurā tiek sasniegti ilgtspējīgi mērķi, tā ir Lauku atbalsta dienesta vērtība. SIA “Unda” ir uzņēmums, kurš spējis turpināt savu izaugsmi un atrast jaunus noieta tirgus arī zivsaimniecības nozarei arī ne tik vienkāršos laikos.

Kā tas ir iespējams? Ja ir ekonomiski pamatota ideja, vadība, kura dara visu, lai to ieviestu, un darbinieki, kas tās īsteno. LAD sadarbība ar uzņēmumu vienmēr ir bijusi ļoti veiksmīga, tāpēc ceram, ka arī nākotnē uzņēmums turpinās strādāt tikpat veiksmīgi un īstenos jaunus projektus.

Lauku atbalsta dienesta direktors Ģirts Krūmiņš

Uzlādēts viedoklis

Nu jau Latvijā ir vairāki uzņēmumi ar diez gan ievērojamām saules paneļu ražošanas jaudām. Tagad jāgaida, kad būs pirmais, kurš pārsniegs 1 MW. Šāda sacensība ir ļoti laba visai sabiedrībai. Kaut nu nebūs lielas aizķeršanās ar VES parkiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
7 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Žoris
Žoris
Viesis
14/01/2022 18:08

Vai uzladets viedoklis mainītos “Kaut nu nebūs lielas aizķeršanās ar VES parkiem.”

ja tas VES parks tiktu būvēts pie viņa mājas?

Vācijā noskaņojums ir cits.

Riepa
Atbilde  Žoris
15/01/2022 08:31

VES objeltīvi Latvijā spēj dot daudz vairāk nekā saules parki. Un galvenais arī nosegt kādu daļu vajadzību arī ziemā, kad PV to neapēj.
Neskatoties uz šo patiesību Latvijas cilvēkiem diemžēl ir iestāstīts pretēji.

Valdis
Valdis
Viesis
Atbilde  Riepa
16/01/2022 21:34

Aukstās ziemas dienās ir praktiski bezvējš. Palielināt no laika apstākļiem atkarīgu enerģijas avotu daudzumu, lai būtu “neatkarīgi” no laika apstākļiem nav saprātīga rīcība. Iesaku painteresēties, kā šajā jomā iet “atjaunīgo” resursu flagmaņiem — Vācijai un Kalifornijas štatam ASV.

Arnis Bergs
Arnis Bergs
Viesis
Atbilde  Valdis
17/01/2022 09:26

Esošā elektrības cenu krīze pievērš uzmanību nepieciešamībai palielināt no laika apstākļiem neatkarīgas ģenerācijas jaudas.

Kārlis Mendziņš
Atbilde  Žoris
16/01/2022 22:03

Lūdzu, taisiet pie manas mājas! Varu iznomāt nepieciešamo zemi.

Riepa
14/01/2022 08:27

Saule ir labi, tās izmantošana noteikti. Bet nevarētu teikt, ka ar uzstādītās jaudas izmantošanas jeb lietderības rādītājiem būtu jālepojas. Jaudas izmantošanas laiks sanāk 958,9 stundas (11%) gadā.
Tas tāpat, kā biznesam nopērkam 10 Rolls Royce elektroauto, un faktiski izmantojam tikai vienu ?.

Valdis
Valdis
Viesis
Atbilde  Riepa
14/01/2022 14:56

Piedevām, tie paneļi ražos elektrību tad, kad tā ir lēta.

7
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: