Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Degvielas uzpilde

Atjaunojamā dīzeļdegviela

2018. gada 6. decembris

Neste piedāvājumā ir pieejama dīzeļdegviela, kas ir ražota no 100% atjaunojamiem resursiem un kuras ķīmiskā formula ir identiska fosilajai dīzeļdegvielai.

Pasaules apņemšanās cīnīties pret klimata pārmaiņām prasa lielus ieguldījumus, lai samazinātu emisijas, kuru rezultātā fosilās izejvielas samazināsies un izzudīs dažādos tirgos. Ir nepieciešama sabiedrības pāriešana uz transportlīdzekļiem, kas nerada izmešus, bet līdz tam laikam ir vajadzīga alternatīva esošajiem transportlīdzekļiem, kuriem ir nepieciešams benzīns vai dīzeļdegviela.

Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela
Neste MY atjaunojamā dīzeļdegviela. Avots: neste.lv

Nesen Neste Latvijā sāka piedāvāt Neste MY Atjaunojamo dīzeļdegvielu, kas ražota no 100% atjaunojamiem resursiem. Šīs dīzeļdegvielas ķīmiskā formula ir identiska fosilajai degvielai un tā ir piemērota visiem transportlīdzekļiem, kas izmanto dīzeļdegvielu gan tīrā veidā, gan kā pievienojumus.

Neste atjaunojamā dīzeļdegviela tiek ražota hidrogenēšanas procesā, no izejmateriāla atdalot piemaisījumus, un pēc tam notiek hidrogenēšana augstā temperatūrā. Rezultātā iegūta nemainīgas kvalitātes degviela bez krāsas un smaržas, kuras ķīmiskais sastāvs ir identisks fosilajai dīzeļdegvielai. Šī iemesla dēļ Neste atjaunojamo dīzeļdegvielu var piejaukt fosilajā dīzeļdegvielā jebkurā piejaukuma proporcijā līdz pat 100%, neveicot transportlīdzekļa speciālu pielāgošanu.

Šīs dīzeļdegvielas izejmateriāli ir

“dzīvnieku tauki no pārtikas rūpniecības atkritumiem, zivju tauki no zivju pārstrādes atkritumiem un atlikumiem, augu eļļas no pārstrādes atkritumiem un atlikumiem, izlietotas cepamās eļļas, kukurūzas eļļas un citas līdzīgas izejvielas.”

Ir divi aspekti, kas šobrīd rada neērtību, salīdzinot ar parasto dīzeļdegvielu, – tā šobrīd ir pieejama tikai Neste DUS Rīgā, K. Ulmaņa g. 84 un tās cena ir 1.89 €/l, kas ir par 60 – 70 centiem dārgāk kā parastā dīzeļdegviela.

Atšķirība starp biodīzeļdegvielu, kas ir lietojama tikai kā piejaukums parastajai dīzeļdegvielai, un atjaunojamo dīzeļdegvielu ir paskaidrota zemāk esošajā video.

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Atjaunojamā dīzeļdegviela 1
  • 6
    Shares

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no