Carlsberg zaļās šķiedras pudele

“Carlsberg” atklāj pirmo papīra pudeli

Dānijas alus gigants “Carlsberg” ir atklājis pudeles dizainu, kas, pēc ražotāja domām, ir pasaulē pirmā papīra alus pudele, kas izgatavota no ilgtspējīgām un pārstrādājamām koka šķiedrām.

Pudele ir daļa no “Carlsberg” iniciatīvas “Kopīgi ceļā uz nulli” (“Together Towards Zero”), kas ietver apņemšanos līdz 2030. gadam sasniegt nulles oglekļa emisijas un par 30% samazināt tās “pilnas ķēdes oglekļa nospiedumu”.

Alus darītājs ir atklājis divus savas zaļās šķiedras pudeles prototipus. Abi ir izgatavoti no ilgtspējīgi iegūtas koksnes šķiedrām, un tiem ir “iekšējā barjera”, kas ļauj pudelē noturēt alu. Vienā tiek izmantota plāna pārstrādāta PET polimēra plēves barjera, bet otrā ir uz bioloģiskas izcelsmes PEF polimēra plēves barjera.

Carlsberg zaļās šķiedras pudele
Carlsberg zaļās šķiedras pudele

“Carlsberg” uzsāka projektu jau 2015. gadā, sadarbojoties ar EcoXpac, BillerudKorsnäs un Dānijas Tehniskās universitātes pēcdoktorantūras pētniekiem. Šīs sadarbības rezultātā tika izveidots papīra pudeļu uzņēmums Paboco, kas ir kopuzņēmums starp BillerudKorsnäs un pudeļu ražošanas speciālistu ALPLA.

Uzņēmumi, kas strādā arī ar Paboco, ietver Absolut, Coca-Cola un L’Oréal. Pagājušajā gadā Carlsberg ieguldīja vairākos citos ilgtspējīgos risinājumos, ieskaitot pārstrādātu saraušanās plēvi, zaļāku etiķetes tinti un Snap Pack, kas aizvieto plastmasas iepakojumu ap sešu iepakojumu kārbām.

Mēs turpinām ieviest jauninājumus visos mūsu iepakojuma formātos un esam gandarīti par līdzšinējo progresu, kas panākts zaļās šķiedras pudeles jomā. Lai arī mēs vēl neesam pilnībā galā, šie divi prototipi ir svarīgs solis, lai īstenotu mūsu galvenās ambīcijas – panākt šo izrāvienu tirgū. Inovācijas prasa laiku, un mēs turpināsim sadarboties ar vadošajiem ekspertiem, lai pārvarētu atlikušos tehniskos izaicinājumus, tāpat kā mēs to darījām ar mūsu plastmasas samazinošo Snap Pack.

Sadarbība ar mūsu partneriem kopš 2015. gada priekš Zaļās šķiedras pudeli ilustrē, ka šāda veida inovācijas var notikt, strādājot kopā. Mēs priecājamies, ka citi līdzīgi domājoši uzņēmumi tagad ir pievienojušies mums kā daļa no Paboco papīra pudeļu kopienas. Tādas partnerības kā šīs, kuras vieno vēlme radīt ilgtspējīgas inovācijas, ir labākais veids, kā panākt reālas pārmaiņas.

Myriam Shingleton, Carlsberg Group viceprezidenta grupas attīstības vadītājs

No ziņām izriet, ka Skotijas alus dzērienu zīmols Tennent ir ieguldījis 14,2 miljonus sterliņu mārciņu ilgtspējīgās iniciatīvās, ieskaitot plastmasas iepakojuma nodošanu metāllūžņos, zaļās enerģijas izmantošanu un atkritumu apsaimniekošanas prakses ieviešanu.

  Diskusija "Dzīvo zaļi nepārmaksājot"
Carlsberg zaļās šķiedras pudele
Carlsberg zaļās šķiedras pudele

Kopš 2020. gada pavasara Tennent lager kārbas tiks iesaiņotas nevis plastamasā, bet gan kartonā. Plastmasas gredzeni un saraušanās iesaiņojums ar laiku tiks izņemti no pielietojuma. Tā rezultātā gadā saražos par 150 tonnām mazāk plastmasas. Tennent’s ir kļuvis par pirmo alus darītāju, kurš pievienojies Lielbritānijas Plastmasas paktam, kurš paredz līdz 2021. gadam aizliegt vienreiz lietojamu plastmasu, ko izmanto iesaiņojumā.

Cerams, ka jau drīz “Aldaris” un citi dzērienu ražotāji, kas ir zem “Carlsberg” grupas, piedāvās šīs pudeles. Atcerieties, alkohola lietošana kaitē veselībai.

Avots: carlsberggroup.com

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
"Carlsberg" atklāj pirmo papīra pudeli 1
balsojumi
Raksta novērtējums