CSDD gatavojas uzlādes staciju tīkla trešajai kārta

2

Ir izziņots konkurss izbūves projektam trešajai un noslēdzošajai kārtai valsts operētajam ātrās uzlādes staciju tīklam. Kopumā būs 139 ātrās uzlādes stacijas no valsts.

CSDD uzlādes stacijas ekrāns

CSDD uzlādes stacijas informatīvais ekrāns

Ir izziņots konkurss izbūves projektam trešajai un noslēdzošajai kārtai valsts operētajam ātrās uzlādes staciju tīklam. Kopumā būs 139 ātrās uzlādes stacijas no valsts.

Raksts oriģināli publicēts iauto.lv, izmantojot informāciju no nozare.lv. Raksts papildināts ar Uzlādēts.lv iepriekš zināmo informāciju no privātām sarunām un publiski pieejamās informācijas.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) plāno par 110 000 eiro pasūtīt elektromobiļu ātrās uzlādes staciju uzstādīšanas vietu izbūves būvprojektu, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

CSDD izsludinājis iepirkumu par elektromobiļu ātrās uzlādes staciju uzstādīšanas vietu izbūves būvprojektu izstrādi un autoruzraudzību atbilstoši darba uzdevumam (projektēšanas uzdevumam), vietu izbūves shēmām un AS “Sadales tīkls” noteikumiem.

Iepirkuma dokumentācijā norādīts, ka elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas paredzēts izveidot 29 vietās. Tostarp astoņas stacijas iecerētas Rīgā – Vienības gatvē 144, Maskavas ielā 427B, Krasta ielā 93, Pulkveža Brieža ielā 33A, Vecā Biķernieku ielā 1, Daugavgrīvas ielā 136A, lidostā “Rīga”, kā arī Vecāķu prospektā 2C. Vēl pa trim elektromobiļu uzlādes stacijām paredzēts izveidot Daugavpilī un Jūrmalā (Kauguros, Mellužos un Bulduros). Pārējās elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas paredzētas Dagdā, Salaspilī, Jēkabpilī, Ķeipenē, Ogrē, Tukumā, Ezerē, Valmierā, Piņķos, Jaunmārupē, Liepājā, Neretā, Pienavā, Rēzeknē un Grobiņā.

Iepirkuma paredzamā līgumcena bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ir 110 000 eiro. Līgumu plānos slēgt uz 20 mēnešiem. Pretendenti pieteikumus konkursā var iesniegt līdz 2020.gada 20.janvārim.

Iepriekš izskanējusī informācija bija par 150 ātrās uzlādes stacijām, kas sastāvēja no 139 pamata un 11 papildus. Pamata stacijas ir sadalītas 3 realizācijas kārtās. Pirmā, ar 70 uzlādes stacijām, ir jau realizēta. Otrā (40 uzlādes stacijas) tiks realizēta nākamgad. Trešā tiek plānota 2022. gadā. Visas stacijas ir paredzētas ar 50 kW jaudu un aprīkotas ar CHAdeMO un CCS uzlādes standartiem. Protams, tās tiks iekļautas e-mobi tīklā, ar kuru Latvenergo plāno savienot savas uzlādes stacijas, lai lietotājiem būtu ērtāk lietot Latvijas abus lielākos ātrās uzlādes tīklus.

Papildus 11 stacijas iegūtu finansējumu no EK, ja pamata staciju izbūve noritētu raiti un valsts izrādītu interesi par tām. Diemžēl, esošā Satiksmes Ministrijas vadība ir negatīvi noskaņota par jau esošo uzlādes staciju tīkla paplašināšanu. Par laimi, nerealizējot projektu pilnībā, līdzfinansējums tiktu zaudēts pilnā apmērā. Tas nozīmē, ka lētāk ir realizēt visu 139 pamata staciju izbūvi kā apturēt to esošajā stāvoklī.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
2 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Jānis
Jānis
Viesis
31/12/2019 15:05

To par ātro uzlādi 2020. gadā būs grūti nosaukt, ņemot vērā ka attīstītās valstīs tagad ievieš 350 kW uzlādes stacijas

2
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: