Elektrum uzlādes vietās uzlādētas jau 6 MWh elektroenerģijas

0

Kopš 29. augusta, kad darbu sāka Elektrum elektrotransporta uzlādes vietas, tajās ir uzlādētas 6 MWh elektroenerģijas.

Elektrum uzlādes stacijas Uzvaras bulvārī

Elektrum uzlādes stacijas Uzvaras bulvārī

Kopš 29. augusta, kad darbu sāka Elektrum elektrotransporta uzlādes vietas, tajās ir uzlādētas 6 MWh elektroenerģijas. Pārsvars lietotāju izmanto ātrās uzlādes iespēju.

Pēc apkopotajiem datiem, ik nedēļu uzlādētās enerģijas apjoms aug, kā arī ik nedēļu elektrouzlādi izmanto arvien jauni unikālie klienti. Pēc CSDD datiem, 2019. gada 3. ceturksnī valstī ir reģistrēti 756 elektrotransportlīdzekļi, no kā šobrīd Elektrum stacijas izmantojuši 92 elektromobiļu īpašnieki – gan elektroauto, gan elektrisko motociklu un mopēdu. Likumsakarīgi, ka populārākā ir ātrās uzlādes iespēja – ar to ir uzlādēti aptuveni 4,9 MWh, savukārt vidējā ātruma uzlādē – aptuveni 1 MWh elektroenerģijas. Tas ļauj mums lepoties ar ātrāko un ērtāko elektromobiļu uzlādi Rīgā!

Ir saņemts augsts Elektrum staciju klientu vērtējums par norēķiniem par izmantotajām kilovatstundām (kWh). Tas ir ērtāks un precīzāks veids, lai klients varētu novērtēt akumulatora uzlādes apjomu. Šobrīd pakalpojuma cena ir 0,19 €/kWh parastajai un 0,25 €/kWh ātrajai uzlādei. Piemēram, Nissan Leaf auksta akumulatora uzlāde no 20 % līdz 80 % Elektrum uzlādes stacijās ātrajā režīmā izmaksās aptuveni 4 – 5 eiro, kas ir tikpat, cik citā populārā tīklā, lādējot atbilstoši laika uzskaitei.

Savukārt laika ziņā Nissan Leaf uzlādei no 0 % līdz 80 % Latvenergo stacijās ātrajā uzlādes režīmā nepieciešamais laiks ir aptuveni 35 minūtes, bet parastajā režīmā (atkarībā no elektromobiļa lādētāja) – vairākas stundas.

Šīs ir viedās uzlādes stacijas, kurās uzlāde un norēķini ir iespējami, izmantojot īpaši izveidoto mobilās lietotnes Elektrum uzlādes sadaļu. Pirmo reizi šāda lietotne no pašiem pamatiem ir izstrādāta tieši Latvijas tirgum, pielāgojot mūsu uzlādes stacijām un lietojumam, kā arī piedāvājot papildu iespējas, salīdzinot ar līdzīgām, adaptētām versijām. Tajā iespējams sekot līdzi uzlādes statusam un izmaksām, atrast kartē tuvāko Elektrum elektroauto uzlādes punktu, to mirkļa pieejamību un uzlādes cenas, kā arī uzlādes laikā lietotājam ir iespēja norādīt, cik ilgi viņš aizņems konkrēto uzlādes ierīci, lai citi interesenti varētu efektīvāk plānot savu ierašanās laiku. Lietotne sniedz arī atgriezenisko saiti, palīdzot datu uzskaitei – cik bieži un kura veida elektromobiļus lietotāji izmanto, kura uzlādes vieta ir pieprasītākā utml.

Elektrum elektromobiļu uzlādes stacijas atrodas Rīgā, Uzvaras bulvārī 7,  Pulkveža Brieža ielā 12 un Jūrmalā, Jomas ielā 4 darbu. Būtiski, ka tajās ir nodrošināta gan ātrās (50 kw), gan līdz šim ierastās vidējā ātruma (22 kW) uzlādes iespēja, un tajās vienlaicīgi var uzlādēties divi elektroauto (P. Brieža ielā – trīs).

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: