Greentom ratiņi

Greentom ratiņi. Avots: greentom.com

Kad runa ir par bērniem, mēs viņiem vēlam visu to labāko. Bet brīdī, kad runa ir par dažādu gadžetu iegādi, kas atvieglotu un uzlabotu gan mazuļa, gan vecāku ikdienu, nonākam pretrunās – kā apvienot labāko savam bērnam tagad un nākotnē? Kā nodarīt pēc iespējas mazāku kaitējumu pasaulei, kurā būs jādzīvo nākamajām paaudzēm?

Viens no jauno ģimeņu must have palīglīdzekļiem ir mazuļu ratiņi. Pircējam atliek vien izvēlēties – pievilcīgāko un funkcionālāko dizainu, labu amortizāciju, aizsardzību no vēja, riteņu izmēru… Tomēr ir jāatceras, ka arī tik ļoti pievilcīgo bērnu ratiņu ražošana var būt visnotaļ netīrs darbiņš – ražošanā patērētā enerģija, ūdens patēriņš, dažādas ķīmiskās vielas, kas ražošanas procesā nonāk dabā. Nemaz nerunājot par to, ko darīt ar ratiņiem, kad tie ir savu mūžu nokalpojuši un vairs nav nododami nākamajam lietotājam. Pārstrādes iespējas ir visnotaļ ierobežotas.

Attēlam ilustratīva nozīme

Par jaunu trendu ir kļuvuši dabai draudzīgie “Greentom” ratiņi, kas nu jau ir nopērkami arī Latvijā. “Greentom” ratiņi ir ražoti no 95% pārstrādātiem materiāliem, kā arī pēc lietošanas ir pilnībā pārstrādājami, kas veido pilno materiāla pārstrādes ciklu.

Ratiņu pārstrādes cikls. Attēls no www.greentom.com

“Greentom” ir uzņēmums no Nīderlandes, kas nodarbojas ar bērnu ratiņu ražošanu. Eko – draudzīgo ratiņu idejas autors ir Barts Bosts (Bart Bost). Pēc daudziem gadiem, kas pavadīti, veidojot bērnu ratiņu dizainu dažādām kompānijām, Barts Bosts vēlējās radīt ratiņus, kas ir 100% pārstrādājami, 100% izturīgi un 100% ilgtspējīgi.

Inovatīvi izmantojot pārstrādātu PET plastmasu un BIO plastmasu, “Greentom” produkti ir ne tikai netoksiski un ilgtspējīgi, bet arī stilīgi, ērti un iegādājami par demokrātisku cenu. Ratu rāmis ir izgatavots no pārstrādāta polipropēna, kas ir spēcīgs un elastīgs materiāls, nodrošinot vienmērīgu un gludu pastaigu.  Sēdekļiem un kulbai izmantotais audums ir ražots no pārstrādātām PET plastmasas pudelēm, tas nav toksisks, ir mīksts un viegli tīrāms, kā arī tam piemīt ultravioleto staru aizsardzības faktors 50+. Vienu sporta ratiņu modeļa ražošanā ir izmantotas 74 pārstrādātas PET pudeles. Visus audumus iespējams noņemt un izmazgāt veļasmašīnā.

Vēl viens veids, kā “Greentom” ir saudzīgi pret dabu – visas ratiņu detaļas tiek radītas tā, lai tās būtu iespējams ražot jebkur pasaulē, tādejādi samazinot transportēšanas nepieciešamību un līdz ar to – transporta kaitīgo ietekmi uz vidi. Visi aprakstītā ražotāja produkti ir sertificēti ASV, tie nesatur BPA, PVC, svina vai ftalātu piejaukumus, kā arī atbilst visstingrākajiem bērnu drošības nosacījumiem.

“Greentom” dabai draudzīgie ratiņi (Attēls no www.greentom.com)

Arī citi uzņēmēji ir aktualizējuši ratu ražošanas ietekmi uz vidi. Piemēram, zīmols “Bumbleride”  īpašu uzmanību pievērš audumam, kas izmantots ratu modeļos. Visi “Bumbleride” ratos izmantotie audumi atbilst OEKO-TEX 100 1. klases standartam, kas apliecina to, ka audums nesatur kaitīgas ķīmiskās vielas. Visi audumi ir ražoti, izmantojot pārstrādātas plastmasas ūdens pudeles. Ražojot “Bumbleride” melnas krāsas ratiņus, procesā tiek izmantots novatorisks krāsošanas paņēmiens, kas ietaupa aptuveni 94 – 150 litrus ūdens uz vieniem ratiņiem. Šī ražošanas metode ne tikai samazina ūdens patēriņu, bet arī piesārņojumu, kas rodas krāsošanas procesa laikā.

Ja nu jūsu lietošanā tomēr ir nonākuši ratiņi, kuri nav sertificēti kā videi draudzīgi, lūk raksts, kura autors dalās ar padomiem, ko darīt ar ratiņiem, kad tie savu laiku nokalpojuši, nepapildinot apglabājamo atkritumu kalnus. Īsumā – ratiņus var izjaukt pa sastāvdaļām, metāla detaļas nodot metāla savākšanas punktos, bet plastmasas un auduma daļas iespēju robežās nodot pārstrādei. Varbūt kāda skrūve no ratiņiem izrādīsies liktenīgā, lai veiktu uzlabojumus mājās un nebūs jādodas uz būvniecības preču veikalu.

Raksts nav apmaksāts. Dalamies ar atklājumiem, kā rūpes par vidi iesaistīt visās dzīves jomās.

Zemūdens lauksaimniecība

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: