Elektriskais Aston Martin ir prezentēts

0
Aston Martin Rapide E

Aston Martin Rapide E

Pēc gandrīz četru gadu ilga izstrādes procesa un vairākām izmaiņām plānā, Rapid E ir atrādīts Šanhajas Auto izstādē.

Aston Martin plānus par Rapide E izsludināja 2015. gadā. Bāzēts uz jau esošā Rapide sedana, Šanhajas Auto izstādē pagājušajā nedēļā tika prezentēts šis elektromobilis, kas tiks ražots vien 155 eksemplāru laidienā.

800 voltu, 65 kWh bateriju paka dos Rapide E vairāk kā 320 km (WLTP) lielu autonomiju. Ja efektivitāte būtu Hyundai līmenī, tad ar šādu bateriju paku varētu iespēt tuvu 500 km. Uz aizmugurējas ass ir novietoti divi elektromotori ar kopējo 450 kW jaudu, kas spēj dot mašīnai 250 km/h lielu maksimālo ātrumu. Ar 0-100 km/h laiku mazāk kā 4 sekundēs un 500 km/h lielu uzlādes ātrumu, tas būs jaudīgs transportlīdzeklis miljonāra garāžai. Cena gan vēl šim EX-kluzīvajam elektromobilim nav zināma, bet baumo, ka tā ir ap 300’000 €.

“Rapide E atklāšana ir liels brīdis priekš Aston Martin. Mūsu pirmā pilnīgi elektriskā automašīna ir liels solis nākotnē. Tāds solis, kas signalizē to, ka Aston Martin ir gatavs lieliem izaicinājumiem, kļūt videi draudzīgi un ilgtspējīgi.” Aston Martin Lagonda prezidents un grupas vadītājs Dr. Endijs Palmers (Dr Andy Palmer)

Iekšpusē Aston Martin ir atstājis jau zināmās nianses no jaunākajiem Rapide. Divi digitālie ekrānu, kas rāda multividi un aktuālo informāciju par transportlīdzekli un vairākas pogas centra konsolē.

No ārpuses Rapide E no pārējiem Rapide atšķirsies ar dažiem ziliem akcentiem gabarītos un uz bremžu klučiem, protams, izpūtēja trūkums būs manāms. Tomēr zem ārējās čaulas ir ievērojamas izmaiņas. Tā vietā, kur atrastu V12 motoru, pārnesuma kārbu un benzīna tvertni, var atrast datorus, elektromotorus un baterijas. Atšķirībā no citām elektriskajām mašīnām, šī elektroauto baterijas nav iestrādātas grīdā – tās atrodas zem motora pārsega. Svara atšķirība starp Rapide E un Rapide S ir 180 kg.

Šis elektromobilis ir radīts sadarbībā ar Formula E inženieru meku Williams Advanced Engineering. Rapide E 155 eksemplāri tiks ražoti Ziemeļvelsas ciematā Seint Atanā, turpmākie modeļi tiks ražoti Lagondā un ar īpašu Aston Martin marku.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=BGY5lciXsfQ

Avots: Aston Martin

Džeimss Bonds brauks ar elektrisko Aston Martin

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: