Hyundai IONIQ 5 apskats (+video)

8

Hyundai IONIQ 5 ir ar retro-futūristisku izskatu un piedāvā daudz par ļoti konkurētspējīgu cenu. Tas nav gluži krosovers un nav arī gluži hečbeks, un noteikti liks daudziem atskatīties.

Hyundai IONIQ 5

Hyundai IONIQ 5

Hyundai IONIQ 5 ir ar retro-futūristisku izskatu un piedāvā daudz par ļoti konkurētspējīgu cenu. Tas nav gluži krosovers un nav arī gluži hečbeks, un noteikti liks daudziem atskatīties.

Es atļaušos teikt, ka Hyundai ar elektroauto izvilka laimīgo lozi. Tas sākās ar Hyundai IONIQ, ko patiesībā pat nebija plānots piedāvāt kā elektroauto, kuru uztaisīja sākumā kā hibrīdu, tad spraudņa hibrīdu un tad cilvēki sāka prasīt pēc pilnīgi elektriskā. Hyundai noriskēja un elektriskais Hyundai IONIQ ātri iekaroja slavu kā viens no labākajiem tā laika elektroauto, kas efektivitātē pārspēj pat Tesla.

Elektroauto = IONIQ

Hyundai izrādās bija tik apmierināti ar IONIQ sniegumu, ka nolēma visus elektroauto saukt par IONIQ. Kā pirmais no IONIQ līnijas sabiedrībai tiek pasniegts Hyundai IONIQ 5.

Hyundai Ioniq
Hyundai Ioniq

IONIQ 5 nav līdzīgs IONIQ

Kā jau tas ir acīmredzams Hyundai IONIQ un Hyundai IONIQ 5 nav nekā vizuāli kopīga. Kad pirmo reizi to atrādīja, likās maz ticami, ka Hyundai saglabās tā kantainumu un futūristisko, bet vienlaicīgi retro izskatu. Tomēr galu galā Hyundai IONIQ 5 uz ražošanas līnijas nonāca teju nemainīts.

Hyundai Ioniq 5
Hyundai Ioniq 5

Tikai paskatieties uz to! Tas noteikti pievērsīs vairāk uzmanību nekā kāds Porsche. Ja tiks taisīta jauna “Atpakaļ nākotnē” filma, es ticu, ka šo izvēlēsies kā DeLorean aizstājēju.

Iekšā daudz vietas

Ņemot vērā, ka riteņi izvietoti pa stūriem, iekšā ir plašums, kādu varētu sagaidīt no ārēji daudz lielākas mašīnas. Interjers arī seko futūristiski retro noskaņai. Milzīgs, bet neuzkrītošs ekrāns, kas patiesībā ir 2 ekrāni, parāda visu nepieciešamo informāciju. Pogu mīļotājiem ir pieejamas pogas skaņas kontrolei un citām lietām.

Starp citu, šajā mašīnā ir atvilktne tavām mantām. Ja citās automašīnās cimdu nodalījums tā kā iekrīt klēpī, tad šeit tas tiek izvilkts kā atvilktne. Protams, visi izmantotie materiāli ir videi draudzīgi un ir vai nu no pārstrādātiem materiāliem vai ētiski pareizi izstrādātiem.

Hyundai IONIQ 5 interjers
Hyundai IONIQ 5 interjers

Grīda ir plakana, pilnīgi plakana, kā jau to var sagaidīt no EV. Tas ļāvis Hyundai nedaudz paspēlēties arī ar roku balstu un krūzīšu turētāju, kas ir bīdāms. Tādā veidā var iegūt vairāk vietas aizmugurē vai priekšā, kur sunim iekārtoties vai iespert blakus sēdošajam. Ne tikai tas ir bīdāms, bet arī aizmugurējie sēdekļi ir bīdāmi.

Standartā bagāžniekā ietilpst 531 litrs, nolokot sēdekļus iegūst 1591 litru. Ja ar to ir par maz, ir vēl 57 litri priekšējā bagāžniekā.

800 voltu sistēma un divvirzienu uzlāde

Hyundai IONIQ 5 ir 800 V baterijas sistēma, kas ļauj izmantot lielākas uzlādes jaudas nekā mēs Latvijā esam pieraduši. Ar 232 kW maksimālo uzlādes jaudu, IONIQ 5 uzlādējas 10-80% 18 minūtēs. Maiņstrāvā ir 11 kW max jauda, kas 72.6 kWh bateriju uzlādēs nedaudz zem 8h. Ar pilnu bateriju tas iespēj 485 km WLTP ciklā. Ar to pietiktu, lai veiktu distanci no Rēzeknes uz Liepāju un vēl paliktu 40 km pāri.

Hyundai Ioniq 5 uzlāde
Hyundai Ioniq 5 uzlāde pie 150 kW stacijas

Arī pie uzlādes porta Hyundai piedāvā ko unikālu – šis elektroauto spēj dalīties ar akumulatorā glabāto enerģiju. Salonā ir pieejama rozete un uzlādes portā var iespraust pāreju, lai iegūtu lietojamu rozeti. Tas nav gluži V2X un paši Hyundai to sauc par vehicle-to-load jeb V2L.

Braukšana

Braukšanas ziņā, tas uzvedās kā labi nostrādāts elektroauto. 160 kW motors iespēj 0-100km/h 7.4 sekundēs, kas nav rekordu lauzējs, bet ir gana ātri, lai pēc pāris izmēģinājumiem kakls sāpētu. Hyundai iekļāvuši vienu lietu, kas nav nemaz tik daudziem EV – viena pedāļa braukšana. Super ērti pilsētvidē.

Arī braukšanā Hyundai ir parūpējušies par kādu triku. Head-up ekrānā visu laiku tiek aktīvi monitorēta aklā zona, kas vizuāli parāda, ja kāds ir tajā iebraucis. Ja ieslēdz pagrieziena signālu, tad vadītājs saņem arī audio brīdinājuma signālu, ka kāds tajā atrodas. Tas liek justies daudz drošāk uz ceļa, veicot manevrus. Iespējams tas liks daudziem beidzot izmantot pagrieziena indikatorus. Citos apskatos redzēju, ka ieslēdzot pagrieziena signālu, uz paneļa video formātā rāda aklo zonu.

Arī Hyundai ir uzlabojuši heads up display un tas rāda augmentēto realitāti, bet kamerā to noķert ir teju neiespējami, tamdēļ jums man ir jātic.

Kopumā

Man personīgi ir daudz iemeslu siekaloties par šo mašīnu. Jā, tā nav no lētākajām, bet var redzēt, kāpēc. Kā arī par 50’000 € es teiktu, ka cena ir pat kārdinoši laba. Ja man būtu jāizvēlas starp Škoda Enyaq iV un Hyundai Ioniq 5, es nedomājot izvēlētos šo.

Hyundai IONIQ 5Škoda Enyaq iV
Autonomija (WLTP)482 km536 km
Speciāla EV platforma
PiedziņaAizmugurējā/pilnpiedziņaAizmugurējā
Sēdvietas55
0-100 km/h5.2 sek (AWD versijai)
7.4 (RWD)
8.5 sek
Bagāžnieka ietilpība531 l
(1591 l, nolokot sēdekļus)
+ 57 l frunks
585 l
(1710 l)
– nav frunks
Aizmugurējie sēdekļi nolokas1:21:2 (+ slēpju lūka)
Uzlādes ātrums
(lēnā)
Type 2
max 11 kW
(51 km/h)
Type 2
max 11 kW
(51 km/h)
Uzlādes ātrums
(ātrā)
CCS
max 232 kW
(930 km/h)
CCS
max 135 kW
(530 km/h)
Uzlādes porta lokācijaVirs aizmugurējā labējā riteņaVirs aizmugurējā labējā riteņa
Braukšanas komforts*99
Pārredzamība*98
Modernīgums*109
Praktiskums*99
Pirmais iespaids*99
Braukšanas klusums*88

* subjektīvais viedoklis, kas pakļauts garastāvoklim un tējas biezumu daudzumam krūzē, 10 baļļu skalā

Šī mašīna ir nākamais līmenis. Tā reprezentē to, ko autoražotāji sola jau gadiem – ka mašīna ir dzīvesvietas paplašinājums.

Un tas retro futūristiskais izskats. Mmmm…. Protams, ja nepatīk izskats, tam ir brālis Kia EV6, kas izskatās kā jau citas modernās mašīnas. Bet šis… Šis ir viens no maniem favorītiem.

KIA EV6
KIA EV6

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
8 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Ikars
16/02/2022 15:04

Titulbildē baigi velk uz CSN pārkāpumu. 121. Ja ar ceļa zīmēm vai ceļa apzīmējumiem nav noteikts citādi, apstāties un stāvēt aizliegts:121.3. uz tiltiem, estakādēm, ceļa pārvadiem un zem tiem. Ceru, ka tur ir ceļazīme Apstāties un filmēt drīkst.

Ikars
Atbilde  Kārlis Mendziņš
16/02/2022 16:59

Nebūtu patīkami, ja tavs publiskotais materiāls tiktu izmantots pret tevi pašu no tiesību sargājošo iestāžu puses, kā tas notiek pasaulē ar daudziem pievilcīgo video autoriem, kur jauši vai nejauši ir fiksēti pārkāpumi. Tomēr paldies par satura radīšanu.

Normunds
Normunds
Viesis
15/02/2022 14:41

Vāja veselība EV braucējiem, ja ik pēc 2h nepieciešams apstāties uz tualeti vai izstaipīties un pēc dažiem startiem ar auto, kas paatrinās kā viduvējs ICE, sāk sāpēt kakls.

Bet kopumā auto izskatās interesants. Jaudīgā versija gan nedraudzīgā cenu diapazonā.

Vankel
Vankel
Viesis
15/02/2022 09:58

Vai durvju rokturi patika? 🙂

fds
fds
Viesis
Atbilde  Kārlis Mendziņš
15/02/2022 15:48

Cerams, ka nebūs problēmas, kā Teslām. Tur gan tas princips nedaudz citādāks cik saprotu.

8
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: