Petro-Canada uzlāde

Kanāda aizliegs jaunu iekšdedzes automašīnu tirgošanu no 2035. gada

Arī Kanāda ir pievienojusies to valstu skaitam, kas paziņojušas par gaidāmo aizliegumu pārdot jaunas ar iekšdedzes dzinēju aprīkotas automašīnas. Kanāda ir izvirzījusi 2035. gada mērķi, lai paātrinātu elektrisko transportlīdzekļu ieviešanu.

Dažu pēdējo gadu laikā vairākas valstis ir paziņojušas par plāniem pārtraukt atļaut ar iekšdedzes dzinēju darbināmu transportlīdzekļu tirdzniecību. Norvēģija ir līdervalsts šajā frontē, un tās mērķis ir līdz 2025. gadam pārtraukt jaunu ar fosilo degvielu darbināmu transportlīdzekļu izmantošanu.

Lielākā daļa citu valstu tālu atpaliek no Norvēģijas elektroauto adaptācijas līmeņa, tomēr to skaits, kas paziņojušas par līdzīgiem mērķiem, kļūst aizvien lielāks. Lielbritānija, Nīderlande, Zviedrija, Īslande un daudzas citas valstis līdz 2030. gadam vai 2040. gadam ieviesīs jaunu automašīnu ar iekšdedzes dzinējiem tirgošanas aizliegumu.

Kanādas valdība noteikusi, ka līdz 2035. gadam Kanādā 100% no automobiļu un pasažieru kravas automašīnu pārdošanas būs bezemisiju. Nav skaidrs, vai valdība gatavojas paziņot par jauniem stimuliem, lai paātrinātu EV ieviešanu, lai sasniegtu šo mērķi, taču Kanādai jau ir 5000 $ subsīdija jaunu elektrisko transportlīdzekļu iegādei zem 55 000 $.

Uzlādēts viedoklis

Šādi aizliegumi ir noderīgi, lai publikai atgādinātu par to, ka iekšdedzes dzinēja dienas ir skaitītas. Tomēr ir jāsaprot, ka pārmaiņas notiks daudz ātrāk – aizvien lielāks ir EV piedāvājums un to cenas kļūst aizvien konkurētspējīgākas. Arī daudzi autoražotāji ir noteikuši, līdz kuram gadam vēl ražos ekspluatācijas vietā nāvīgus izmešus radošas automašīnas.

Valstu un autoražotāju apņemšanās transportā atļaut tikai bezizmešu risinājumus.
Valstu un autoražotāju apņemšanās transportā atļaut tikai bezizmešu risinājumus

Par cenu paritāti masām jau varam runāt ap 2025. gadu. Pēc tam būtu jābūt ļoti specifiskam pamatojumam, lai, izvēloties jaunu automašīnu, kāds izvēlētos iekšdedzes. Tas, protams, nenozīmē, ka viss būs vienos vārtos. Noteikti pārejas posms turpināsies vēl pāris gadus pēc tam. Toties varam droši uzskatīt, ka šī desmitgade ir pēdējā, kurā uztveram iekšdedzes dzinēju, kā normālu izvēli.

Kanāda aizliegs jaunu iekšdedzes automašīnu tirgošanu no 2035. gada 1
Kanāda aizliegs jaunu iekšdedzes automašīnu tirgošanu no 2035. gada 2
5 1 balsojums
Raksta novērtējums