Volkswagen nosprauduši pārejas posma beigu datumu – no 2035.g. būs tikai elektriski

0

Volkswagen plāno pārtraukt iekšdedzes dzinēju tirgošanu Eiropā un no 2035. gada piedāvās tikai elektroauto. ASV un Ķīna sekos nedaudz vēlāk.

Volkswagen MEB platforma

Volkswagen MEB platforma

Volkswagen plāno pārtraukt iekšdedzes dzinēju tirgošanu Eiropā un no 2035. gada piedāvās tikai elektroauto. ASV un Ķīna sekos nedaudz vēlāk.

Atklājot martā notikušo Volkswagen grupas elektrifikācijas pasākumu, Herberts Dīzs (Herbert Diess), Volkswagen grupas vadītājs, paziņoja, ka elektrība ir uzvarējusi. Tagad Klauss Zelmers (Klaus Zellmer) medijam Muenchner Merkur ir paziņojis, ka Volkswagen pārtrauks iekšdedzes automašīnu tirgošanu līdz 2033.-2035. gadam.

ASV un Ķīna sekos īsi pēc tam, bet visā pasaulē grupa piedāvās tikai bezizmešu transportlīdzekļus no 2050. gada. Jau līdz 2030. gadam tiek paredzēts, ka 70% no pārdoto automašīnu Eiropā būs EV. Saprotami, ka vispirms elektrifikācija notiks tur, kur ir attiecīga pirktspēja un uzlādes infrastruktūra.

Lai veiksmīgi veiktu pāreju, Volkswagen grupa veic lielus ieguldījumus jaunās elektriskajās platformās (MEB ir tikai viena no daudzajām), jaunās EV rūpnīcās, akumulatoru ražotnēs, infrastruktūras un programmatūras izstrādē. Lai kompensētu milzīgās investīcijas, grupa izmanto sinerģiju starp zīmoliem, kuriem ir kopīgas EV platformas un ražotnes.

Tas ir sarežģīts uzdevums tik lielam uzņēmumam, taču, kad tas vairākus gadus atpakaļ uzsāka šo pāreju, atpakaļceļa vairs nebija. Ar jauniem modeļiem ik pēc pāris mēnešiem Volkswagen elektrificējas, un iekšdedzes automašīnas pamazām izzūd.

Jau iepriekš H. Dīzs ir izteicies, ka VW ir cieši sekotāji Tesla elektrifikācijas ziņā. Daudzi jautā, cik ilgs laiks būs nepieciešams šim autoražošanas milzim, lai apsteigtu Tesla vismaz saražoto EV skaita ziņā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: