GM uzbrūk Norvēģijai par elektrifikāciju, Ford, Audi un Tesla fani atbild

2

GM savā reklāmā ar Villu Ferelu vēlas, lai elektrifikācijas apmēri, kādi ir Norvēģijā, būtu arī ASV, bet tas ir izdevies neveikli. Ford to piekoriģē, bet Audi ar Norvēģijas atbalstu atbild kā jau profesionāļi.

Norvēģijas un Audi atbilde GM

Norvēģijas un Audi atbilde GM

GM savā reklāmā ar Villu Ferelu vēlas, lai elektrifikācijas apmēri, kādi ir Norvēģijā, būtu arī ASV, bet tas ir izdevies neveikli. Ford to piekoriģē, bet Audi ar Norvēģijas atbalstu atbild kā jau profesionāļi.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Norvēģija ir pasaules līderis elektrisko transportlīdzekļu ieviešanā. Protams, ir arī citas valstis, kurās pastāvīgi tiek reģistrēts liels skaits jaunu EV, taču Norvēģija ir priekšā līknei, un šķiet maz ticams, ka tuvākajā nākotnē kāda cita valsts to panāks. Acīmredzot, tādai valstij kā ASV nepatīk, ja kāds to jel kādā veidā apsteidz.

GM vēlas lietas mainīt par labu ASV. Tāpēc speciāli priekš šīs valsts lielākā sporta notikuma ir sagatavojuši reklāmu, kurā galvenais varonis Vills Ferels iesmej par savas sievas māteszemes kaimiņzemi, lai parādītu, ka ASV ir jābūt pirmajā vietā. Starp citu, Zviedrijai arī ir labi EV tirgus rādītāji.

https://youtu.be/yCy-a_E2I3s
“Norway is out-EV-ing US.”
“5 million pizzas with anchovies and deliver them to the whole country of Norway.”

GM plānos, kuru devīze ir “EVerybody in”, ir piedāvāt 30 jaunos EV modeļus līdz 2025. gadam un līdz 2035. gadam pāriet uz tikai EV ražošanu. Par trim jau ir zināms – HUMMER EV, Cadillac Lyriq un Chevrolet Bolt (+tā paveids). Ja mēs kādu no tiem ieraudzīsim Latvijā līdz 2025. gadam, tad tas būs liels pārsteigums.

Ņemot vērā, ka reklāmās nav neviena EV, kas būtu pieejams tagad, var saprast, ka cilvēki būs nedaudz vīlušies GM, rezultātā ieguvēji būs tie, kas jau piedāvā labus EV, piemēram, Tesla, Audi, Ford, Hyundai, Kia. Ieraugot šo reklāmas kampaņu, cits amerikāņu autoražotājs, kas piedāvā savu elektroauto Norvēģijā un drīzumā to darīs arī Latvijā, – Ford izmantoja izdevību.

Saprotami, ka Norvēģijai šādi joki liekas muļķīgi. Tāpēc viņi, sadarbībā ar Audi un slaveno Troņu spēļu mežoni, ir izdevuši savu atbildes reklāmu, kurā nesaprot, kāpēc, lai kāds gribētu viņiem darīt pāri. Pieliekot arī pāris jēlos jokus, lai ASV auditorija saprastu labāk.

“We are trying to save the world!”
“You must really hate us!”

Vislabāk tomēr ir atbildējusi universitāte, kas ļoti atvainojās (bet ne pa īstam) ASV par radušos situāciju.

“Sorry (not sorry)!”

Nevajadzētu aizmirst, ka Tesla arī ir amerikāņu uzņēmums. Daži pētījumi pat apgalvo, ka tas ir visamerikāniskākais (ir tāds vārds?) starp visiem ASV auto uzņēmumiem. Norvēģu fani nolēma arī piedalīties šajos reklāmu rullīšu karos.

“Better late than never”

Ja jau runājam par reklāmām, tad būtu vērts pievienot arī Porsche reklāmu. Ne par Norvēģiju, ne par sportu, bet pietiekami interesanta. Pirms tās noskatīšanās būtu ieteicams iepazīties ar šo Mr. W reklāmu, kas iznāca pirms vairāk kā 10 gadiem.

Raksti komentāros, kuras EV reklāmas liekas pieminēšanas vērtas!
0
Raksti komentāros!x

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

4.9 7 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
2 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Vārds*
Vārds*
Viesis
10/02/2021 10:02

Man drausmīgi krīt uz nerviem tā masīvā reklāmu stampāšana pa tv. Nu, piemēram, dosjadosjadosjapērcietdosjupērcietpērciet

Bet reklāmisti ir ļoti kreatīvi ļautiņi, ja pasūtītāji tiem ļauj vaļu – nāk ārā superīgi sižeti.
Šādas kampaņas (un atbildes gājieni), ar domu, kontekstu ir ļoti interesantas. Skatos ar baudu, priecājos par radošiem & drosmīgiem cilvēkiem. Pat ja tur iesprūk kaut kas neveikls, tā pat ir ļoti forši
Žēl, ka tos tik pat kā nerāda

Riepa
10/02/2021 08:07

Ja ASV Tesla drosmīgi piesmēja autoražošanu pasaulē, tad norvēģi parāda pasaulei, ka ir iespējams kas tiek sludināts kā neiespējami. “We are trying to save the world!”. Šādi video ir ļoti labs veids, kā uzrunāt cilvēkus. Ir daudz zemtekstu, bet informatīvajā karā tas ir spēcīgi. Man patika pica ar lielo zivi, globuss ar nekurieni, no ņemšanās no ručņika, t. i. enkura un sieviete uz slēpēm, No sorry.

2
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: