Uzlādēts podraide

Latvijas atbalsts cīņā pret klimata pārmaiņām | Eiropas Komisijas ieteikums Latvijai | Satiksmes Ministrijas plāns

Labrīt, labdien vai labvakar! Lai arī kurā brīdī klausies Uzlādēts raidījumu, esi sveicināts pirmajā Uzlādēts raidījumā! Ar jums šodien ir Kārlis Mendziņš un es ar jums kopā iziešu cauri dažām no aktuālākajām elektrotransportu ziņām.

Es Jāņus apstākļu sakritības dēļ pavadīju Rīgā un noskaidroju, cik labi būtu, ja Rīgā nebūtu tik daudz mašīnu. Tas ir burvīgi. Liekas, ka es nebiju jutis svaigāku gaisu Rīgā, kā tas bija Jāņu svētku laikā. Ja neskaita ik pa laikam sastopamo ugunskuru dūmus.

Latvija par tīru nākotni

http://www.varam.gov.lv/lat/aktual/preses_relizes/?doc=27511

2019. gada 11. jūnija Ministru kabineta sēdē apstiprināta Latvijas nacionālā pozīcija “Par Eiropas Komisijas paziņojumu “Tīru planētu – visiem! Stratēģisks Eiropas ilgtermiņa redzējums par pārticīgu, modernu, konkurētspējīgu un klimatneitrālu ekonomiku””. Latvija pauž atbalstu ES virzībai uz klimatneitralitāti 2050. gadā.

Eiropas Komisijas ieteikums Latvijai

https://ec.europa.eu/energy/sites/ener/files/documents/lv_rec_lv.pdf

Eiropas Komisija 18. jūnijā publicēja ieteikumu par Latvijas Republikas integrētā nacionālā enerģētikas un klimata plāna projektu, kas aptver 2021.–2030. gada periodu.

Mediji par elektrotransportu

Latvijas mediji par elektroauto tēmu

Manabalss.lv iniciatīva par atbalstu elektrotransporta iegādei un Valsts Kontroles ziņojums par uzlādes staciju tīkla izmaksām ir licis Latvijas medijiem pievērsties tēmai, kas nav pietiekami bieži cilāta – bezizmešu transportlīdzekļu situācija Latvijā.

  "Realto" investēs 1,58 milj. eiro saules paneļu uzstādīšanai komercobjektos visā Latvijā

Protams, mediju uzmanību pievērsis karstāks temats – Valsts Kontrole nav apmierināta ar uzlādes staciju tīkla izmaksām. Par to var izlasīt lsm.lv portālā vai noskatīties LTV7 sižetu. Arī LNT parūpējās par to, lai iekļautu ziņojumu LNT Ziņu TOP 10.

No visiem medijiem Rīga TV24 izvērtās plašāk. Katru svētdienu tiek rādīts raidījums, kas tiek veidots no manabalss.lv portāla iniciatīvām. 16. jūnijā raidījuma tēma bija iniciatīva “Par valsts atbalstu elektrotransporta iegādes veicināšanai”. 

Riga TV24 “Manabalss.lv raidījums” 1. daļa un 2. daļa.

Satiksmes Ministrijas plāns

Transporta nozarē autotransports veido 91,3% no kopējā transporta SEG emisiju apmēra, bet 23,9% – no kopējā SEG emisiju apjoma. Attiecībā uz transporta nozares radīto gaisa piesārņojumu nozīmīgas ir nozares radītās slāpekļa oksīda emisijas.

Avots: apollo.lv

Lai gan šis plāns nav jaunums, ņemot vērā iepriekšējos tematus, ir vērts to vēlreiz pieminēt. Novienkāršojot plānu uz skaitļiem, var redzēt, ka SM plāno, ka ar valsts atbalstu 2025. gadā būs 2 tūkstoši bezizmešu transportlīdzekļi, 2030.g. – 6 tūkstoši, 2050.g. – 28 tūkstoši. Šajā plānā ir vairākas, tā teikt, jautājuma zīmes.

2019. gada pirmajos piecos mēnešos jau ir pārdoti teju 200’000 automašīnas ar uzlādes kabeli

https://insideevs.com/news/356106/wes…

  Iecerētajām elektrostacijām rezervēto jaudu apjoms "Sadales tīklā" pārsniedzis 1 GW

Vidējais Eiropas ETL tirgus sasniedzis 2% robežu jau vairākus mēnešus pēc kārtas. Vācija ir lielākais ETL tirgus ar 40’000 pārdotām vienībām. 65% no Eiropas mašīnām ar uzlādes kabeli bija tīri elektriskās un atlikušie 35% bija hibrīdi.

Tesla ir pieprasītāka par Porsche

https://insideevs.com/news/355987/tes…

Tesla Model 3 pārdoto vienību skaits Rietumeiropā teju pārsniedza visus Porsche modeļus kopā ņemot. Ieskaitot Model S un Model X, Porsche palika jaņos. Nākamais tuvākais konkurents, kas jāpārspēj ir Jaguar.

  • Jaguar: ~35’000 (pārdotas vienības 2019. g. pirmajos 5 mēnešos)
  • Tesla: 31’065
  • Porsche: 27’000
  • Alfa Romeo: ~22’500
  • Lexus: ~20’000

Ņemot vērā, ka Tesla sāka Model 3 piegādi tikai februāra vidū, tad rezultāts ir pat vēl labāks.

Jaguar plāno elektrisko XJ

https://electrek.co/2019/06/21/jaguar…

Sākumā Jaguar paziņoja, ka šovasar pārtrauks XJ ražošanu. Pirms pāris dienām electrek ziņoja, ka Jaguar to aizstās ar elektrisko versiju. Šo jauno elektroauto taisīs uz svaigas platformas, kuru vēlāk izmantos, lai taisītu pilnīgi elektriskās un hibrīdu paveidu automašīnas kopā ar Land-Rover.

Jaunais XJ tiek plānots 2020. gadam. Baumo, ka tas būs aprīkots ar 90 kWh bateriju paku, kas dos 470 km lielu autonomiju. Vienlaicīgi jāpiezīmē, ka uz elektrisko Land-Rover piedāvājumu nevajag pārāk sacerēties. Vismaz ne tuvāko divu gadu laikā.

  Jaunās Volkswagen E-SUV kupejas ID.5 un ID.5 GTX tagad pieejamas arī Baltijā

Noslēgums

Vai ir kāds latviskais nosaukums, ja neskaita vēl neapstiprināto podraidi?

Seko Uzlādēts iekš Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, atstāj komentāru sev ērtākajā platformā vai uzsit pa klaviatūras taustiņiem e-pastu uz info@uzladets.lv.

Atbalsti mūs iekš Patreon. Ja vēlies saprast, kā vari mūs atbalstīt apmeklē vietni patreon.com/uzladets.

Paldies pirmajam Patreon atbalstītājam Valdim!

Latvijas atbalsts cīņā pret klimata pārmaiņām | Eiropas Komisijas ieteikums Latvijai | Satiksmes Ministrijas plāns 1
Latvijas atbalsts cīņā pret klimata pārmaiņām | Eiropas Komisijas ieteikums Latvijai | Satiksmes Ministrijas plāns 2
5 1 balsojums
Raksta novērtējums