Latvijas mediji par elektroauto tēmu

0

Manabalss.lv iniciatīva par atbalstu elektrotransporta iegādei un Valsts Kontroles ziņojums par uzlādes staciju tīkla izmaksām ir licis Latvijas medijiem pievērsties tēmai, kas nav pietiekami bieži cilāta – bezizmešu transportlīdzekļu situācija Latvijā.

Seat Mii Electric

Seat Mii Electric

Manabalss.lv iniciatīva par atbalstu elektrotransporta iegādei un Valsts Kontroles ziņojums par uzlādes staciju tīkla izmaksām ir licis Latvijas medijiem pievērsties tēmai, kas nav pietiekami bieži cilāta – bezizmešu transportlīdzekļu situācija Latvijā.

2019. gada 11. jūnija Ministru kabineta sēdē apstiprināta Latvijas nacionālā pozīcija “Par Eiropas Komisijas paziņojumu “Tīru planētu – visiem! Stratēģisks Eiropas ilgtermiņa redzējums par pārticīgu, modernu, konkurētspējīgu un klimatneitrālu ekonomiku””. Latvija pauž atbalstu ES virzībai uz klimatneitralitāti 2050. gadā.

Latvija ar pozīcijas apstiprināšanu ir spērusi nozīmīgu soli un apliecinājusi, ka ir gatava sniegt savu pienesumu klimata krīzes novēršanā. Latvijai ir jāizmanto iespējas, ko nodrošinās pāreja uz klimatneitralitāti, attīstot jaunas zaļās industrijas, tehnoloģijas, ražojot produktus un veicinot jaunu darba vietu radīšanu, kas kļūs par labu pamatu tautsaimniecības izrāvienam.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce

Valsts Kontroles ziņojums

Vienlaicīgi mediju uzmanību pievērsis karstāks temats – Valsts Kontrole nav apmierināta ar uzlādes staciju tīkla izmaksām. Par to var izlasīt lsm.lv portālā vai noskatīties zemāk esošo LTV7 sižetu.

LTV7 Русское вещаниеLTV7 (“Personīgā lieta”) 17. maija raidījums

Arī LNT parūpējās par to, lai iekļautu ziņojumu LNT Ziņu TOP 10. https://tvplay.skaties.lv/lnt-zinu-top-10-10325877

Manabalss.lv iniciatīva

LNT savā sižetā pieminēja, ka šobrīd portālā manabalss.lv ir iespējams nobalsot par to, lai būtu atbalsts elektrotransporta iegādei.

Rīga TV24 izvērtās plašāk. Katru svētdienu tiek rādīts raidījums, kas tiek veidots no manabalss.lv portāla iniciatīvām. 16. jūnijā raidījuma tēma bija iniciatīva “Par valsts atbalstu elektrotransporta iegādes veicināšanai” (1’420 paraksti raksta tapšanas brīdī). Viesos: Aleksandrs Kiršteins (13. Saeimas deputāts, Saeimas budžeta un nodokļu komisija), Kārlis Mendziņš (portāla uzladets.lv galvenais redaktors), Māris Gailis (ekspremjers) un Tālivaldis Vectirāns (Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors).

Protams, runāt par un ap kādu tēmu nenozīmē, ka kaut kas reāli arī notiek. Šobrīd joprojām elektroauto skaits grozās tikai ap 500 un lieli dīzeļdzinēji ir populārākie Latvijā. Tomēr ir cerība, ka visa šī runāšana veicinās sabiedrības pāreju uz videi draudzīgākiem transportiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: