Tesla Model 3

Naftas bagātajā Norvēģijā teju puse no mašīnām ir elektroauto

Gandrīz puse no jaunajām automašīnām, kas tika pārdotas Norvēģijā 2019. gada pirmajos sešos mēnešos, bija pilnībā elektriskās. Tas ir ievērojami vairāk kā pirms gada, kad šīs mašīnas bija “vien” ceturtdaļa. Norvēģija joprojām ir krietni priekšā pārējām pasaules valstīm ar elektroauto īpatsvaru.

Norvēģijas Ceļu federācija, paziņojot par jaunākajiem pārdošanas datiem pirmdien, apstiprināja, ka Tesla Model 3 bija valsts vispieprasītākais transportlīdzeklis.

Kopumā 48,4% no visām jaunajām automašīnām, kas tika pārdotas no janvāra līdz jūnijam, bija elektriskās, pārsniedzot pagājušā gada vidējo 31,2% un padarot Norvēģiju par izteiktu līderi elektrisko automašīnu pārdošanas skaitā uz vienu iedzīvotāju.

Norvēģija ir paziņojusi, ka no 2025. gada šajā valstī tiks pārtraukta jaunu dīzeļdegvielas un benzīna dzinēju pārdošana. Lai sagatavotos tam, Norvēģija ir palielinājusi nodokļus iekšdedzes dzinēju mašīnām un atbrīvojusi no tiem ar elektrību darbināmās automašīnas. Vienlaicīgi tiek piedāvātas arī citas priekšrocības, piemēram, atlaides ceļa nodevām.

Šī politika ir veicinājusi valstī popularitāti tādiem zīmoliem kā Tesla, Nissan, Hyundai un BMW, kas visi piedāvā pilnībā elektriskus transportlīdzekļus. Piemēram, Audi e-tron pieprasījums Norvēģijā pārsniedz visu 2018. gadā ražotāja pārdoto modeļu kopskaitu.

  Cik daudz ir jānobrauc ar Tesla, lai zaudētu 10% baterijas?

Zīmoli bez pilnībā elektriskiem piedāvājumiem, piemēram, Ford un Mercedes-Benz, ir piedzīvojuši pārdošanas apjoma kritumu. Tas licis Ford, Mercedes un vairākiem citiem automobiļu ražotājiem piedāvāt elektromobiļus Norvēģijā tuvākajā laikā.

Tesla jūnijā Norvēģijā pārdeva 3’760 transportlīdzekļus un šajā mēnesī sastādīja 24,5% no visām pārdotajām automašīnām, un pirmajā pusgadā tas bija arī visvairāk pārdotais zīmols. Lielākā daļa no tā pārdošanas apjomiem bija Model 3, bet Model S un Model X piedzīvoja kritumu.

Tikmēr Latvijā elektroauto kopskaits knapi pārsniedz 500.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Naftas bagātajā Norvēģijā teju puse no mašīnām ir elektroauto 1
balsojumi
Raksta novērtējums