Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Komatsu eDumper

Lielākais elektroauto pasaulē

2019. gada 31. jūlijs

Tas ir ne tikai lielākais elektroauto, bet to arī nevajag uzlādēt. Tas spēj uzlādēt tīklu ar savu 600 kWh lielo bateriju paku.

Pasaulē lielākais sauszemes elektriskais transports saucās Komatsu eDumper. Tas ir aprīkots ar 600 kWh lielu bateriju paku, kas sver 4.5 tonnas.

Šis pašizgāzējs ir spējīgs pārvietot 65 tonnas vienā piegājienā. Braucot lejā ar kravu, izmantojot rekuperāciju, tā elektriskie motori rada vairāk elektrības kā nepieciešams, lai tiktu atpakaļ augšā. Jo smagāka krava, jo vairāk enerģijas tiek saražots.

2017. gada Formula E čempions Lukas di Grassi (Lucas do Grassi) savā YouTube video parāda, kā tas notiek darbībā.

Nozarē, kas tik ļoti izteikti izmanto ļoti piesārņojošus transportlīdzekļus, elektriskais pašizgāzējs var spēlēt ļoti nozīmīgu lomu, lai mazinātu SEG emisijas. Katrs šāds eDumper spēj ietaupīt 50’000 litrus dīzeļdegvielas video redzamajā scenārijā, kas rezultējas 130 tonnu CO2 ietaupījumā.

Tā ir maģija! Te ir patiesās dzīves pierādījums, ka elektroauto ir lētāki, efektīvāki un zaļāki!

Lukas di Grassi

Avots: thedriven.io

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš

Latest posts by Kārlis Mendziņš (see all)

Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Lielākais elektroauto pasaulē 1

1
Komentāri

avatar
1 Komentāru pavediens
0 Pavediena atbildes
1 Sekotāji
 
Komentārs ar visvairāk reakcijām
Karstākais pavediena komentārs
1 Komentāru autori
msh Neseno komentāru autori
  Pieraksties  
jaunākais vecākais visbalsotākais
Paziņojums no
msh
Viesis
msh

Šīs lapas demagoģijas augstākais līmenis – kā par šo rakstu teica kāds cilvēks, “kurš ir redzējis karjeru pašizgāzējus kas ar kravu braucu uz leju ( nevis tukšs)” – tas tiešām būs brīnums ja šis aparāts samazinās kaut kādus izmešus, kā arī nepalaidīs apritē 4,5 tonnas bīstamo atkritumu pēc 5-10 gadiem.