Lietuvā piemēros 0% PVN elektroauto

Seims ceturtdien apstiprināja grozījumu pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas ļaus uzņēmumiem atjaunot autoparku ar ekoloģisko transportu.

Lietuva EV subsīdija

Lietuva EV subsīdija

Lietuvas Seims ceturtdien apstiprināja grozījumu pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas ļaus uzņēmumiem atjaunot autoparku ar ekoloģisko transportu.

Pēc Seima deputāta teiktā, PVN atvieglojums paredzēts, lai atbalstītu ikdienas strādājošo uzņēmumu darbinieku darbu, nevis uzņēmumu vadītāju luksusa automašīnas.

Valsts jau tagad nodrošina kompensāciju līdz 4 tūkst. EUR, rosina atjaunināt autoparku ar nulles izmešu transportlīdzekļiem. No nākamā gada spēkā stāsies vēl precīzāks atbalsta pasākums – zemākas PVN izmaksas, līdz ar to varam sagaidīt vēl straujāku pāreju no fosilo degvielu darbināmiem transportlīdzekļiem uz komerctransportu, kas nepiesārņo gaisa vidi un neveicina klimata pārmaiņas.

Liberāļu kustības frakcijas deputāts Andriaus Bagdono

Pēc Seima deputāta novērojumiem, no 2023. g. 1. janvāra stimula stāšanās spēkā Lietuvā ir mērķtiecīgāka atbalsta programma nekā Latvijā un Igaunijā. PVN atlaide būs spēkā tikai M1 klases elektroauto, kuru vērtība nepārsniedz 50 tūkst. EUR.

Uzlādēts komentārs

Ja Latvija vēlas būt konkurētspējīga ar Lietuvu, tad nekas cits jau neatliek kā arī atcelt PVN. Varbūt jaunais vides ministrs šo varētu uzņemties.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 2 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
2 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
222
222
Viesis
03/11/2022 22:24

Atlaide attiecas tikai uz uzņēmumiem – komersantiem, vai arī fiziskajām personām?
Ievedot transportu no Lietuvas, joprojām muitā būtu jāapmaksā Latvijas PVN 21%, neskatoties uz to, ka atvērta Eiropa bez robežām – Eiro un Šengenas zona?

2
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: