Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Lietuvas elektroauto sacensības

Lietuvā norisināsies 6. elektroauto sacensības

2020. gada 8. maijs

Atšķirībā no iepriekšējām sacensībām, šīs tiks sadalīta divās kategorijās un būs trīs atzīmēšanās vietas. Sacensību mērķis ir pierādīt, ka elektroauto nav paredzēti tikai pilsētai.

Sacensības norisinās jau kopš 2015. gada, kad 330 km garo maršrutu, kas ir izslavētais lietuviešu atpūtas brauciens no Viļņas uz Palangu, pirmie pievarēja komanda, kas brauca ar Kia Soul un to izdarīja 5 stundās un 27 minūtēs. Pagājušajā gadā uzvarēja komanda ar Hyundai Kona, kurai maršruta laikā nebija nepieciešama uzlāde un ceļš tika pieveikts 3 stundās un 28 minūtēs.

Kad radās ideja 2015. gadā organizēt elektromobiļu sacīkstes, daudzi neticēja, ka vispār ar elektromobili ir iespējams nokļūt Palangā. Mūsu mērķis bija pārbaudīt, vai elektromobiļi un uzlādes infrastruktūra Lietuvā ļauj ērti ceļot. Pirmo četru sacensību laikā dalībnieki vairākas reizes apstājās, lai uzlādētu automašīnas, taču mēs redzējām, ka drīz Palangā varēs nonākt ar elektroauto bez uzlādes.

Darius Grinbergas, sacensību idejas autors un organizators

Organizatoru sākotnējais mērķis bija pierādīt, ka elektroauto var lietot arī ārpus pilsētas. Tolaik, ja neskaita Tesla, nebija pieejami elektroauto, kas spētu šo distanci veikt bez papildus uzlādes pa ceļam. Nepalīdzēja arī tas, ka visa ceļa posmā bija vien 2 uzlādes stacijas. Ņemot vērā, ka pagājušā gada uzvarētāji veica distanci bez uzlādes un uzlādes staciju skaits Lietuvā ir krietni pieaudzis, organizatori šogad ir mainījuši sacensību uzdevumus.

  Viļņā atklāta jaudīgākā uzlādes stacija Baltijas valstīs

Komandas tiks sadalītas divās grupās. Atkarībā no izvēlētā elektroauto būs jāveic 300 vai 500 km un būs jāatzīmējas ikoniskās Lietuvas vietās. Ceļu, kā nokļūt līdz nākamajam mērķim, komandas var izvēlēties pašas.

Gala uzvarētājs tiks noteikts ņemot vērā gan ceļa veikšanas ātrumu, gan uzlādes ilgumu. Pārsniedzot atļauto ātrumu dalībnieki tiks sodīti.

Sacensības ir plānotas 12. jūnijā. Sākums notiks Viļņā, kur no rīta notiks preses pasākumi un citi izklaides pasākumi, lai 9:30 dotu startu pirmajai mašīnai, kurai nākamās sekos ar 1 minūtes starpību katra. Sākot no 13:00 tiks gaidīti pirmie finišētāji Druskininkos. Pēcpusdienā notiks bērnu elektrisko automašīnu sacensības, pēc kurām 19:00 notiktu apbalvošanas ceremonija.

Dalības maksa vienai komandai, kas sastāv no vismaz 2 cilvēkiem ir 490 € bez PVN. Kurš gribētu man sponsorēt šo piedzīvojumu? Elektrum?

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Lietuvā norisināsies 6. elektroauto sacensības 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: