Neste vēja turbīnas

Neste uzstāda vēja elektrostaciju savā degvielas uzpildes stacijā Latvijā

Neste pirmo reizi uzstāda 1 kW vertikālās ass vēja elektrostaciju degvielas uzpildes stacijā. Kopā uz DUS jumta tiks uzstādītas 4 šādas elektrostacijas. Plānots, ka elektrostacija gada laikā saražos 8000-9000 kWh un tā nodrošinās 40% no stacijas darbībai nepieciešamās pašpatēriņa enerģijas.

SIA “Plus Energy Group” ražotā aptuveni 2 metrus augstā, 0,85 m diametra vertikālās ass vēja elektrostacija uz DUS jumta uztver gaisu, kas plūst no jebkura virziena, pagriežot pret to asmeņus. Ņemot vērā to, ka Neste DUS Krasta ielā 68 atrodas tiešā Daugavas tuvumā, šajā vietā ir mainīga vēja plūsma, kas nodrošinās veiksmīgu vēja elektrostacijas darbību.

Neste vēja turbīnas
Neste vēja turbīnas

Plānots, ka elektrostacija gada laikā saražos 8000-9000 kWh un tā nodrošinās 40% no stacijas darbībai nepieciešamās pašpatēriņa enerģijas.

Neste ir pasaulē vadošais atjaunojamo resursu un aviācijas degvielas ražotājs, kura bizness koncentrēts uz to, lai palīdzētu mūsu klientiem transporta, aviācijas, polimēru un ķīmijas produktu ražošanas nozarēs padarīt savus biznesus ilgtspējīgākus. Cīņa pret klimata pārmaiņām nav viegla, un, tikai apvienojot savus spēkus, tehnoloģijas un universālus risinājumus, mēs spēsim vienoti cīnīties par tīrāku vidi. Pirmās vēja elektrostacijas uzstādīšana mūsu DUS ir neliels, tomēr nozīmīgs solis ceļā uz mūsu mērķi – kopā ar citu industriju pārstāvjiem un sabiedrību kopumā cīnīties pret klimata pārmaiņām, sekmējot dažādu atjaunojamās enerģijas veidu izmantošanu.

Armands Beiziķis, SIA “Neste Latvija” valdes priekšsēdētājs

Neste interneta vietnē www.neste.lv būs iespējams sekot līdzi saražotajam enerģijas apjomam: https://www.neste.lv/lv/veja-turbinas.

  Vai saules enerģijai ir nākotne?

Uzlādēts viedoklis

Apsveicama doma! Pie viena noskaidrojām, cik liels elektroenerģijas patēriņš ir konkrētajā DUS. Interesanta izvēle ir par labu vēja turbīnām, jo tipiski izvēlas saules paneļus. Piemēram, Hesburger daudzās ēstuvēs ir uzlikti saules paneļi, kas sedz daļu no patēriņa. Noteikti sekosim līdzi šim projektam!

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Neste uzstāda vēja elektrostaciju savā degvielas uzpildes stacijā Latvijā 3