Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Elekroauto uzlāde

Pakāpeniski pēc Covid-19 sākuma sāk palielināties elektromobiļu uzlāžu skaits

2020. gada 15. maijs

AS “Latvenergo” tirdzniecības zīmola Elektrum elektromobiļu uzlādes stacijās maijā ir vērojams lēns, bet stabils uzlādes skaita un apjoma pieaugums. Kopš to atklāšanas ik mēnesi uzlādes reižu skaits un uzlādēto kilovatstundu (kWh) apjoms auga. Likumsakarīgi, ka līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu tas strauji kritās. Ja februārī bija uzlādēts vislielākais elektrības daudzums – 7 megavatstundas (MWh), tad martā, ņemot vērā izmaiņas mēneša otrajā pusē, tas samazinājās līdz 6 MWh, savukārt  aprīlī apjoms bija krities uz pusi, salīdzinot ar gada pirmajiem mēnešiem – 3,5 MWh.

Toties maija pirmajās divās nedēļās ir vērojams ļoti pakāpenisks Elektrum uzlādes staciju izmantošanas pieaugums. Tas ļauj prognozēt, ka šomēnes, līdz ar pakāpenisku ārkārtējas situācijas ierobežojumu samazināšanu, tiks pārsniegts aprīļa apjoms.

Kopumā tas atbilst arī vispārējai elektromobiļu lietošanas tendencei mūsu valstī. Kā liecina Elektrum sadarbībā ar SKDS veiktā aptauja, apmēram 10 % no privāto automašīnu īpašniekiem tuvāko piecu gadu laikā apsvērtu elektromobiļa iegādi. Savukārt CSDD šī gada pirmajā ceturksnī ir reģistrējusi elektroauto 12 % pieaugumu. Ja gada sākumā valstī bija 672, tad aprīļa sākumā – 753 elektromobiļi.

Vērtējot uzlādes datus, ir skaidrs, ka dzīve nav apstājusies, bet piebremzējusies saistībā ar aicinājumu palikt mājās, un, tiklīdz pieaug cilvēku kustība, pakāpeniski pieaug arī uzlāžu skaits. Arī mēs, lai gan citā režīmā, tomēr turpinām darbu ar jaunu uzlādes staciju attīstīšanu, lai, arvien vairāk atgriežoties ierastajā dzīves ritmā, varētu saviem klientiem piedāvāt jaunas iespējas.

Kaspars Cikmačs, AS “Latvenergo” valdes loceklis

Latvijā atbilstoši prognozēm pēc desmit gadiem (2030. g.) elektroautomobiļu skaits tuvosies jau 40 000, attiecīgi publisko uzlādes vietu skaits pēc pieciem gadiem varētu būt vismaz 1000, bet pēc 10 gadiem – jau vairāk nekā 3000. Eiropas Savienības direktīvas rekomendē, ka uz 10 automašīnām ir nepieciešams viens publiskās uzlādes punkts.

Elektrum elektromobiļu uzlādes stacijas atrodas Rīgā, Uzvaras bulvārī 7, Pulkveža Brieža ielā 12 un Jūrmalā, Jomas ielā 4. Būtiski, ka tajās ir nodrošināta gan ātrās, gan vidējā ātruma uzlādes iespēja.

Elektrum uzlādes stacijās populārākā ir ātrās uzlādes iespēja, piemēram, laika ziņā Nissan Leaf uzlādei no 0 % līdz 80 % Latvenergo stacijās ātrās uzlādes režīmā nepieciešamais laiks ir aptuveni 35 minūtes, savukārt vidēji ātrās (atkarībā no elektromobiļa lādētāja) – vairākas stundas, kas savukārt ir noderīgi tiem lietotājiem, kas dzīvo blakus mājās vai arī apmeklē kādu no tuvējiem objektiem.

Uzlādēts komentārs

Covid-19 ietekme uz daudzām jomām, tai skaitā transporta, ir ievērojama. To nevar noliegt. Daži autoindustrijā pat mēģina atcelt likumus, kas radīti pirms 10 gadiem, lai izsistu labumu.

Tomēr visinteresantākā ziņa šajā tekstā ir nevis tas, ka viss iet atpakaļ normālajās sliedēs, bet gan bilde, kas nāk līdzi ar šo preses relīzi. Pamanījāt, ka pašā labajā malā ir 150 kW uzlādes stacija? Diez, kad tādas būs piedāvājumā? Igauņiem jau ir.

Tikmēr, ja meklē uzlādes staciju sev vai savam uzņēmuma, iemet aci Uzlādēts veikalā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Pakāpeniski pēc Covid-19 sākuma sāk palielināties elektromobiļu uzlāžu skaits 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: