Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Roterdamas elektriskais autobuss

Roterdamas sabiedriskais transports kļūst elektrisks

2018. gada 10. augusts

Roterdamas, Nīderlande, pašvaldības sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs pamazām pāriet uz elektriskajiem sabiedriskajiem autobusiem ar mērķi pilnībā izbeigt dīzeļu autobusu iepirkšanu līdz 2025. gadam un atbrīvoties no tiem līdz 2030. gadam.

Roterdamas sabiedriskā transporta operators “Ret” nesen iegādājās 55 elektriskos autobusus un 100 hibrīda autobusus no VDL Bus & Coach. Pasūtījums un uzlādes infrastruktūra, ko arī piedāvās VDL Bus & Coach, tiks pabeigta 2019. gada nogalē.

“Ret” tas būs pirmais nopietnais solis, kuram sekos jauni iepirkumi 2021. gadā (50 autobusi), 2024. gadā (50 autobusi) un 2029. gadā (110 autobusi).

Autobusi kursēs visu dienu, bet lādēsies naktīs (lēnā uzlāde) vai starp maršrutiem (ātrā uzlāde).

VDL ir piegādājuši vairāk nekā 220 elektriskos autobusus, un viņiem ir pasūtījumi vēl 200 tādiem. Tas pierāda, ka ir augošs pieprasījums pēc šādiem elektrotransportiem Eiropā. Bez VDL piedāvājuma ir arī BYD, Volvo un Mercedes-Benz elektriskie autobusi.

“Rīgas Satiksme” šobrīd realizē 10 ūdeņraža trolejbusu ieviešanas plānu. Šī plāna piemērots paplašinājums būtu  iegādāsies kādu no elektriskajiem autobusiem.

Jau šobrīd Latvijā var iegādāties Renault elektrisko mikroautobusu.

Avots: InsideEVs

Kārlis Mendziņš

Atrasts pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Roterdamas sabiedriskais transports kļūst elektrisks 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no