[Labots] Tesla Supercharger uzlādes stacija Rīgā uzsākusi darbību

5

11. oktobra vakarā Latvijas elektroauto komūnu pāršalca ziņa, ka Tesla Supercharger uzlādes stacija pie t/c Akropole Rīga ir sācis strādāt.

Tesla Supercharger uzlādes stacija pie t/c Akropole Rīga

Tesla Supercharger uzlādes stacija pie t/c Akropole Rīga

11. oktobra vakarā Latvijas elektroauto komūnu pāršalca ziņa, ka Tesla Supercharger uzlādes stacija pie t/c Akropole Rīga ir sākusi strādāt.

Vēl vasarā klīda baumas, ka Tesla nolēmuši Salaspilī nelikt Supercharger uzlādes staciju, dodot priekšroku t/c Akropole Rīga. Septembra noslēgumā stāvlaukumā jau stāvēja 4 uzlādes ierīces, aptītas un norobežotas. 11. oktobra vakarā Latvijas elektroauto WhatsApp un Discord čatus pārņēma ziņa, ka uzlādes stacija strādā.

Šobrīd Tesla uzlādes kartē Latvijā ir atzīmētas 3 uzlādes stacijas – Rēzeknes Supercharger stacija, kas var apkalpot 4 EV ar līdz 150kW uzlādes jaudu, Salaspils uzlādes stacija, kurai atvēršanas datums ir ielikts 2022. gada 2. ceturksnis (palaists garām un visdrīzāk vairs nav aktuāls) un Rīgas, kuram vēl nav ielikta visa informācija.

Tesla Supercharger karte
Tesla Supercharger karte

Acīgākie jau atpazinuši, ka pie t/c Akropole ir uzlikti V3 Supercharger uzlādes iekārtas, kas dod līdz 250kW lielu jaudu (arī Tesla aplikācijā norādīta 250kW jauda). Tā šobrīd ir jaudīgākā Supercharger uzlādes stacija Latvijā. Pie tam – Tesla īpašniekiem bezmaksas. Tāpat kā Rēzeknes uzlādes stacija, arī Rīgas uzlādes stacija ir iekļauta Ukrainas atbalsta uzlādes staciju grupā, sniedzot bezmaksas uzlādi. Tas, protams, liek gavilēt vietējiem Tesla īpašniekiem, kas 21:35 11. oktobra vakarā jau bija sastājušies padsmit automašīnu rindā uz uzlādi, kas ātri uzlādējās un jau 22:05 bija brīvas vietas pieejamas. Acīmredzot, daudzi vēlējās ātri iegūt pieredzi.

Tesla Model X uzlāde pie t/c Akropole Rīga Supercharger
Tesla Model X uzlāde pie t/c Akropole Rīga Supercharger. Vēlāk uzlādes jauda ir pakāpusies līdz 210kW. Avots: LV Elektroauto Discord grupa

Jāpiezīmē, ka šeit ir CCS2 uzgaļi, kas nozīmē, ka vecajām Tesla automašīnām, kas nāca ar Tesla Type 2 uzlādes ligzdu būs nepieciešams adapteris vai pārbūve, lai šīs uzlādes iekārtas lietotu. Šobrīd Latvijas uzlādes stacijas nav pieejamas citiem EV, bet, ņemot vērā, ka Tesla palielina valstu skaitu, kurās var lādēties arī citi EV, tad tas ir tikai laika jautājums. Tanī brīdī gan uzlāde būs par maksu.

Rīgas Supercharger tuvākās citas Tesla Supercharger uzlādes stacijas atrodas Rēzeknē un Kauņā, bet Pērnavas Supercharger datums vēl nav publiskots.

Labojums

Iepriekš rakstā bija minēts, ka uzlādes stacijas kopējā jauda ir 1MW. Patiesībā uzlādes stacijas jauda ir 250kW un 4 staļļi šo jaudu izdala pēc nepieciešamības.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
5 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Lashara
Lashara
Viesis
15/12/2022 07:39

Adazos stav 350 kW

Henrijs
Henrijs
Viesis
14/12/2022 17:08

Kā sauc to app kur screenshots kur var redzēt cik no 4 ir aizņemti uz doto brīdi?

Mārtiņš
Mārtiņš
Viesis
12/10/2022 09:37

Kur var tādas EV whatsapp grupas atrast?

5
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: