Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Tesla Model Y

Tesla uzsāk Model Y piegādi

2020. gada 17. marts

Gadu vēlāk pēc Model Y prezentācijas Tesla ir uzsākuši tā piegādi. Silīcija ielejas uzņēmums prognozē, ka šis būs pieprasītākais viņu ražotais transportlīdzeklis. Tesla piedāvājumā tagad ir 4 elektroauto – S, 3, X, Y.

Kad Model Y tika prezentēts, prognozēja, ka pirmās piegādes būs 2020. gada otrajā pusē. Tobrīd daudzi nosmīkņāja, jo Tesla bija izslavēta ar īsiem termiņiem, kurus izpildīja vēlāk. Šoreiz ir pretēji. Model Y nonāk pie pirmajiem pircējiem krietni ātrāk kā solīts.

Pirms Tesla nīdēji, kuru iAuto lasītāju lokā nav mazums, sāk vilkt ārā lupu un meklēt paneļu šķirbas un citus defektus, šoreiz jāsaka, ka viņiem nāksies meklēt cītīgāk, jo esošie video iekš YouTube norāda uz kvalitatīvu uzbūves kvalitāti. Starp citu, vai redzējāt Porsche paneļu šķirbas?

Īlons Masks Model Y agrīnajā izstrādes stadijā izteicās, ka Model 3 un Model Y dalīs 75% no komponentēm, bet, tuvojoties ražošanai, baumas sāka paust, ka tā vairs nav patiesība un ka Model Y ir visādā ziņā labākais no šobrīd pieejamajiem ražotāja elektroauto.

Tesla Model Y
Tesla Model Y
  • Cena: 52’900-60’990 $
  • Autonomija: 480-505 km
  • Akumulators: 75 kWh (pieņēmums)
  • Maiņstrāvas (lēnā) uzlādes jauda: 11 kW (70 km/h) (Type 2) (pieņēmums)
  • Līdzstrāvas (ātrā) uzlādes jauda: 250 kW (1600 km/h) (CCS – Eiropā) (pieņēmums)
  • Cena/autonomija: 92-113 $/km
  • Cena/kWh: 622-729 $/kWh
  • Autonomija/kWh: 6.4-6.7 km/kWh (14.85-15.62 kWh/100 km)

Cenu attiecība starp Model 3 ASV un Igaunijā ir gandrīz identiska, ja nomaina $ uz €. Līdz ar to topošie Model Y pircēji var skatīties uz cenu dolāros, pieņemt, ka tāda būs arī cena eiro valūtā, un pieskaitīt PVN.

Ņemot vērā, ka Model Y ir elegants krosovers par cenu, kas nav kosmoss, un ar ievērojamu autonomiju, tas noteikti būs pieprasīts visā pasaulē. Nebūtu pārsteigums, ja tas būtu pieprasītāks par S, 3 un X kopā ņemot. Tāpat nebūtu brīnums, ja pāris dienas pēc Eiropas piegāžu uzsākšanas kāds jau būs reģistrēts Latvijā.

Vienīgais, kas izraisa sava veida aizdomas, ir tas, ka šoreiz nebija nekāda oficiālā pasākuma vai lielu paziņojumu par to, ka Model Y piegādes ir sākušās. Vai tas varētu būt tādēļ, ka pietika ar Cybertruck šovu? Vai Tesla taisa jaunu mārketinga triku? Raksti komentāros savu viedokli par šo!

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Tesla uzsāk Model Y piegādi 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
3 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
msh

Kas šiem “tesla nīdējiem” būs jāmeklē cītīgāk? Man patīk šie naivie argumenti – “parādījušās pirmās mašīnas, kvalitāte ir laba”, bet jūtubes kanāla nosaukums liek domāt ka tas ir nevis kāds pircējs, bet gan specifisks žurnālists. Paskatāmies autobūves pagātnē – un redzam daudzus gadījumus kur jaunus lētos modeļus no sākuma vai nu ražo ar stipri augstāku kvalitātes pārbaudi, papildus strādniekiem un lēnāk, vai vispār saliek ar rokām – bet pēc tam, kad to visu noņem, kvalitāte krītas. Izdarām secinājumu – par to, cik šī mašīna ir kvalitatīva, varēs spriest pēc viģika, ko būs uzfilmējis parasts pircējs nopērkot 10000-šo mašīnu. Šobrīd tikpat labi viģikā redzamā mašīna var būt salikta ar rokām.

Bet vispār ekofaniem vajadzētu gauži raudāt – tesla model 3 dabai nedraudzīgākā versija…

eFjŪ

Ej atpakaļ uz iAuto lapu. Tev te nav ko meklēt, pāķi

Raimonds Millers

Tā kā dizains nedaudz novecojis, prasās pēc nedaudz šaurākām lampām vai kaut kā tamlīdzīga. Arī salons tas pats vecais.

3
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: