Tesla Model Y

Tesla uzsāk Model Y piegādi

Gadu vēlāk pēc Model Y prezentācijas Tesla ir uzsākuši tā piegādi. Silīcija ielejas uzņēmums prognozē, ka šis būs pieprasītākais viņu ražotais transportlīdzeklis. Tesla piedāvājumā tagad ir 4 elektroauto – S, 3, X, Y.

Kad Model Y tika prezentēts, prognozēja, ka pirmās piegādes būs 2020. gada otrajā pusē. Tobrīd daudzi nosmīkņāja, jo Tesla bija izslavēta ar īsiem termiņiem, kurus izpildīja vēlāk. Šoreiz ir pretēji. Model Y nonāk pie pirmajiem pircējiem krietni ātrāk kā solīts.

Pirms Tesla nīdēji, kuru iAuto lasītāju lokā nav mazums, sāk vilkt ārā lupu un meklēt paneļu šķirbas un citus defektus, šoreiz jāsaka, ka viņiem nāksies meklēt cītīgāk, jo esošie video iekš YouTube norāda uz kvalitatīvu uzbūves kvalitāti. Starp citu, vai redzējāt Porsche paneļu šķirbas?

Īlons Masks Model Y agrīnajā izstrādes stadijā izteicās, ka Model 3 un Model Y dalīs 75% no komponentēm, bet, tuvojoties ražošanai, baumas sāka paust, ka tā vairs nav patiesība un ka Model Y ir visādā ziņā labākais no šobrīd pieejamajiem ražotāja elektroauto.

  Ceļojums ar Tesla uz Holandi
Tesla Model Y
Tesla Model Y
  • Cena: 52’900-60’990 $
  • Autonomija: 480-505 km
  • Akumulators: 75 kWh (pieņēmums)
  • Maiņstrāvas (lēnā) uzlādes jauda: 11 kW (70 km/h) (Type 2) (pieņēmums)
  • Līdzstrāvas (ātrā) uzlādes jauda: 250 kW (1600 km/h) (CCS – Eiropā) (pieņēmums)
  • Cena/autonomija: 92-113 $/km
  • Cena/kWh: 622-729 $/kWh
  • Autonomija/kWh: 6.4-6.7 km/kWh (14.85-15.62 kWh/100 km)

Cenu attiecība starp Model 3 ASV un Igaunijā ir gandrīz identiska, ja nomaina $ uz €. Līdz ar to topošie Model Y pircēji var skatīties uz cenu dolāros, pieņemt, ka tāda būs arī cena eiro valūtā, un pieskaitīt PVN.

Ņemot vērā, ka Model Y ir elegants krosovers par cenu, kas nav kosmoss, un ar ievērojamu autonomiju, tas noteikti būs pieprasīts visā pasaulē. Nebūtu pārsteigums, ja tas būtu pieprasītāks par S, 3 un X kopā ņemot. Tāpat nebūtu brīnums, ja pāris dienas pēc Eiropas piegāžu uzsākšanas kāds jau būs reģistrēts Latvijā.

Vienīgais, kas izraisa sava veida aizdomas, ir tas, ka šoreiz nebija nekāda oficiālā pasākuma vai lielu paziņojumu par to, ka Model Y piegādes ir sākušās. Vai tas varētu būt tādēļ, ka pietika ar Cybertruck šovu? Vai Tesla taisa jaunu mārketinga triku? Raksti komentāros savu viedokli par šo!

  Balso par 2021. gada elektroauto!
Tesla uzsāk Model Y piegādi 1
Tesla uzsāk Model Y piegādi 2
balsojumi
Raksta novērtējums