Renault City K-ZE

12’000 € elektroauto no Renault – K-ZE

K-ZE sākotnēji bija plānots piedāvāt tirgos, kur tam ir pamatojums, it īpaši jaunattīstības valstīs. Kā izrādās arī Eiropā tam ir dota zaļā gaisma.

Britu žurnāls “Autocar” runāja ar Gilles Normand, Renault elektrisko transportlīdzekļu vadītāju, un viņš sacīja:

Eiropā ieradīsies īpaša K-ZE versija.

Jautāts par sīkāku informāciju par transportlīdzekli, G. Normand atteicās tos sniegt. Ņemot vērā, kāda ir Renault-Nissan-Mitsubishi alianses struktūra, ir pamats domāt, ka šis elektroauto tiks pārdots pamatā zem Dacia emblēmas.

“Autocar” uzskata, ka Eiropas K-ZE būtu atspēriena punkts Renault automašīnu koplietošanas iniciatīvai, taču tas neizslēdz to piedāvāt kā atsevišķu autotransportu. Renault pat ir izteikušies par cenu – Apvienotajā Karalistē tas izmaksātu 10’000 sterliņu mārciņu vai nedaudz vairāk par 11’500 €.

Ķīnā K-ZE ir trīs varianti. Sākuma līmeņa variants maksā 62’800 RMB (7’850 €), ņemot vērā valsts subsīdijas. Vidējā cena ir 66’800 RMB (8’480 €), bet augstākā versija maksā 71’800 RMB (9’121 €).

Lai samazinātu izmaksas K-ZE, iespējams, tiks ražots Ķīnā un to izplatīs visā pasaulē, neatkarīgi no tā, kādu zīmolu Renault nolemj tam piešķirt. K-ZE ir 3.74 m garš, 1.58 m plats, 1.48 m augsts un tam ir 2.42 m garenbāze. Kompakts krosovers, kas ir piemērots pilsētas braukšanai. Ar 26,8 kWh akumulatoru, var sagaidīt, ka tas iespēs 180 km (271 km NEDC).

  Kalvīša makaroni un daudz jaunu elektroauto | Podkāsts

Par tādu cenu no elektroauto gaidītu, ka viss instrumentu un izklaides panelis būtu ar detaļām no aizvēstures, bet, ja preses relīzes bildes nemāna, tad mašīna būs salīdzinoši moderni nokomplektēta. Ar LED dienasgaismām, skārienjutīgu izklaides paneli, digitālu instrumentu paneli un BMW stila braukšanas režīma pārslēgu.

Renault City K-ZE:

 • Cena: 11’626 € (Lielbritānija)
 • Autonomija: ~180 km (pieņēmums pēc NEDC)
 • Akumulators: 26.8 kWh
 • Motors: 33 kW
 • Max. ātrums: 105 km/h
 • Klīrenss: 150 mm
 • Lēnā uzlāde: 6.6 kW (44 km/h)
 • Ātrā uzlāde: 25 kW (168 km/h)
 • Cena/autonomija: 64 €/km
 • Cena/kWh: 433 €/kWh
 • Autonomija/kWh: 6.71 km/kWh (14.88 kWh/100 km)

Renault nevēlas, lai viņus uzskatītu par budžeta transportlīdzekļu ražotāju, it īpaši, ja tam ir izveidots zīmols: Dacia. Dacia Duster šobrīd ir vislabāk pārdotais krosovers Eiropā, kas liecina, ka šis zīmols ir piemērots priekš elektroauto par tik pieņemamām cenām.

  Renault Group, Uber, BlaBlaCar un RATP apvieno spēkus ilgtspējīgas mobilitātes nodrošināšanai

Citās valstīs, kur Dacia neeksistē un Renault parastie transportlīdzekļi ir pārāk dārgi tirgum, piemēram, Brazīlijā, Indijā un Krievijā, Dacia klāsts tiek pārdots kā Renault. Tas ir nodrošinājis uzņēmumam labu tirgus daļu šajās valstīs.

Starp visiem jauno elektroauto piedāvājumiem šis noteikti būs lētākais. Pat starp lietotajiem, šis labi kotētos. Saprotams, ka 180 km autonomija, 105 km/h maksimālais ātrums un 25 kW ātrās uzlādes jauda daudzus cilvēkus biedēs, bet, no personīgās pieredzes spriežot, varu teikt, ka ar to pietiek 95% gadījumiem. Un atlikušie 5% ir tam, ja vajag ceļot tiešām lielus attālumus īsā laika posmā pa šosejām, piemēram, Liepāja-Rēzekne-Liepāja vienā dienā.

Ja viss noritēs tik cerīgi, kā es šajā rakstā to pasniedzu, tad Dacia drīz būs ļoti pieprasīts brends. Vai tautasvāģim ir iemesls satraukties? It īpaši tamdēļ, ka elektriskais Renault Twingo arī ir paredzēts nākamajam gadam.

Avots: insideevs.com

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
12'000 € elektroauto no Renault - K-ZE 11
balsojumi
Raksta novērtējums