Ar elektroauto no Nīderlandes līdz Austrālijai

0
No Amsterdamas līdz Sidnejai ar elektroauto

No Amsterdamas līdz Sidnejai ar elektroauto. Avots: instagram.com

Viens no visu laiku ievērojamākajiem braucieniem, lai popularizētu emobilitāti ir noslēdzies. Holandietis Vībe Vakkers ir oficiāli finišējis “pasaules garāko ceļojumu ar elektrisko automašīnu”.

Trīs gadus pēc tam, kad piedzīvojums no Amsterdamas līdz Sidnejai tika uzsākts, Vībe Vakkers (Wiebe Wakker) ir nonācis Sidnejā. Teju 100’000 km garais ceļš tika uzsākts 2016. gada 15. martā modificētā VW Golf.

Ar savu “pieslēdz mani” (“plug me in”) akciju V. Vakkers vēlējās reklamēt elektroauto priekšrocības un ērtumu. Ceļojuma laikā tika šķērsotas 33 valstis, kurās naktsmītnes, ēdiens un elektrība tika gūtas no brīvprātīgajiem un sponsoriem (Adobe, Canon un citi).

No Amsterdamas līdz Sidnejai ar elektroauto
No Amsterdamas līdz Sidnejai ar elektroauto

Ceļojuma laikā tika likts uzsvars uz vides ietekmes un ekonomiskajiem faktoriem. Lai nobrauktu šo gabalu tipiskais VW Golf būtu patērējis aptuveni 8’000 litrus degvielas, kas pēc Latvijas šībrīža cenas izmaksātu gandrīz 10’000 €. Tā vietā tika iztērēti aptuveni 270 € par elektrību trīs gadu griezumā, ko pārsvarā iztērēja Austrālijā.

Jāpiemin, ka 2016. gadā izvēle starp elektromobiļiem nebija liela – Tesla, kas maksātu daudz un piedāvātu 400 km lielu autonomiju, vai citi, kas tik un tā maksātu daudz, bet spētu veikt aptuveni 100 km. Izvēloties braukt ar modificētu Golf, kas spēja veikt 200 km starp uzlādēm, tika pierādīts, ka virs noteiktas autonomijas, gari (un lēti) ceļojumi ir iespējami.

Lai gan 2019. gadā joprojām elektromobiļi Latvijā nav sasnieguši pat 1% barjeru, tie tiek uzskatīti par jau tuvas nākotnes opciju. It īpaši tādēļ, ka to mīti tiek kliedēti, tie kļūst lētāki un spēj veikt aizvien lielākus attālumus starp uzlādēm. Vienlaicīgi citviet tiek aizliegti iekšdedzes dzinēji.

Kursors.lv ar elektromobili dodas uz Rēzekni pēc kebabiem

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: