Vācijā uzsākta dīzeļdzinēju aizliegšana

0
Izpūtējs

Izpūtējs

Sākot no aprīļa vairākās Vācijas pilsētās ir aizliegts iebraukt un stāvēt ar vecākām dīzeļdzinēju mašīnām. Par aizlieguma neievērošanu tiks piespriests ievērojams naudassods.

Vācijā jau labu laiku runā par to, ka tiks liegts pilsētās iebraukt ar vecām mašīnām, bet sākot ar 1. aprīli Štutgartē tas jau ir aizliegts.

Ideja pati par sevi nav jauna, bet Štutgartes situācija ir īpaši tamdēļ, ka aizliegums skar arī pilsētas iedzīvotājus. Tas nozīmē, ka tiem, kam pieder automašīna, kas neatbilst Euro 5 standartam (tika ražotas līdz 2011. gadam), nāksies automašīnu atstāt pie pilsētas robežas vai iegādāties videi draudzīgāku transportlīdzekli.

Štutgartes brīdinājuma ceļa zīmes
Štutgartes brīdinājuma ceļa zīmes

Ar to neaprobežojas šis aizliegums. Ne tikai nedrīkst iebraukt, bet arī nedrīkst to noparkot. Tātad arī pat tad, ja ar mašīnu netiek braukts, tā nedrīkst atrasties pilsētā.

Arī tie, kam šobrīd ir Euro 5 (līdz 2014. gadam), nevar droši uzelpot, jo plānos ir tos iekļaut aizliegumā šī gada noslēgumā. Jāpiezīmē, ka pa 3 ielām vēl drīkst pārvietoties ar vecmobīļiem un tās var atpazīt ar īpašu ceļazīmi.

Hamburga atsevišķās ielās jau ir ieviesusi līdzīgu aizliegumu un drīzumā arī Berlīne sekos.

Lai iebrauktu Berlīnes centrā vai citās Vācijas pilsētās, kur ir un būs šādi aizliegumi, ar savu veco dīzeli, vajadzēs iegādāties speciālu atļauju (uzlīmi) par 6€. Pretējā gadījumā tiks saņemts 80€ sods.

Avots: stuttgart.de

Los Andželosa nosprauž ETL mērķus Olimpiskajām spēlēm

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: