Renault Zoe uzlāde Itālijā

Ceļojums no Milānas uz Sicīliju ar elektroauto

Kā izrādās Itālijā vislētāk īrēt ir elektroauto. Šajā gadījumā Renault Zoe. Ar to ģimene pavadīja ziemas brīvdienas Itālijā, veicot 3’300 km.

No Milānas uz Sicīliju un atpakaļ. Tāds bija Baibas Abelnieces ģimenes ceļojuma maršruts. Lai to paveiktu, četru cilvēku pārvadāšana ekonomiski izdevīgāk esot ar elektroauto. Konkrēti viņu gadījumā ar Renault Zoe.

Ģimene, kurā nav elektroauto, nenobijās no nezināmā. Tieši pretēji, viņi ar aizrautību gaidīja izaicinājumu, kas izvērtēs par piedzīvojumu. Jau pirmā diena nobīdīja no plāna. Plānoto 800 km vietā tika pieveikti 550 km un nācās atcelt viesnīcu, meklējot citu.

Ar laiku viņi piešāvās un izstrādāja plānu, kur braukt/lādēt/nakšņot, lai tas būtu interesantāk.

Uzlādes laikā ēdām, staigājām gar jūru, dzērām kafiju, piknikojām bērnu laukumiņā, sagaidījām vilcienus uz perona kādā mazā Romas piepilsētas stacijā, pirkām baklažānus vietējā tirdziņā un darījām daudz ko citu interesantu.

Ceļojumā tika veikti 3’300 km, iztērējot 600 kWh. No tā, ka uzlādes laiks prasījis 1-1.5 h var spriest, ka Zoe nebija aprīkota ar jaudīgāko uzlādes iespēju. Renault tikai ar jaunāko modeli, kas no 1. janvāra ir pieejams arī Latvijā, iepazīstināja Zoe ar līdzstrāvas (CCS) uzlādi. Līdz tam daži modeļi bija aprīkoti ar 45 kW maiņstrāvas (Type 2), bet lielais vairums ar 22 kW maiņstrāvas (Type 2) uzlādes iespēju.

  Renault lietotās elektroauto baterijas iegūst "otru dzīvi"

Arī Latvijas Satiksmes ministrs pievērsa savu uzmanību šim stāstam ar komentāru “Interesanti, vai beigās tas tiešām sanāk EKONOMISKĀKAIS variants 🙂”. Šāds komentārs sekoju tamdēļ, ka par patērēto elektrību nebija jāmaksā. Izskanēja variants, ka vēlāk īres uzņēmums piestādīs rēķinu.

Secinājumi no šī ceļojuma bija sekojošie:

  • Uzlādes staciju ir daudz
  • Uzlādes stacijām vēlams būt vietās, kur ir ko interesantu darīt (ne tikai pie lielveikaliem, bet arī pie apskates objektiem)
  • Latvijas pašvaldībām ir jāuzstāda sev pa uzlādes stacijai
  • Piedzīvojums bija pozitīvs

Mūsu ziemas brīvdienu mērķis bija nokļūt Sicīlijā. Aviobiļetes uz Milānu bija iegādātas jau savlaicīgi. Lai nokļūtu plānotajā galamērķī, četriem cilvēkiem ekonomiskākais variants bija īrēt ELEKTROAUTO.

Vēl vairāk, tas izklausījās pēc izaicinoša un interesanta plāna – kur un kā lādēt, šosejas, tuneļi, lielceļa klaiņošana utml.

Tieši tā arī sanāca – ar piedzīvojumiem. Jau pirmajā dienā plānoto 800 km vietā nobraucām ap 550. Nācās atcelt viesnīcu un meklēt jaunu. Un tā viss notika ar nelielu laika nobīdi. Atpakaļceļu no Sicīlijas uz Milānu plānojām jau ar mazāk kilometriem dienā. Rezultātā mūsu bilance ar Renault Zoe (2018) – 8 dienās nobraukts ap 3300 km, iztērētas 600 kWh.

🚗 Mūsu braukšanas režīms bija apmēram šāds. No sākuma ar vienu uzlādi 150 km uz šosejas līdz 130 km/h, pēc tam jau 200 km ekorežīmā (max 95 km/h, uz ātrgaitas šosejas šajā režīmā jūties kā reāls lūzeris), kam seko 1 līdz 1,5 h lādēšanas laiks. Un man likās, ka ātrā uzlāde ir 20 min🤔.

🍜Uzlādes laikā ēdām, staigājām gar jūru, dzērām kafiju, piknikojām bērnu laukumiņā, sagaidījām vilcienus uz perona kādā mazā Romas piepilsētas stacijā, pirkām baklažānus vietējā tirdziņā un darījām daudz ko citu interesantu. Pārsvarā uzlādes vietas ir pie lielveikaliem, kas besīja visvairāk. Tomēr to ir daudz. Kad iemanījāmies, uzlādes vietas izvēlējāmies pēc tā, ko tuvumā var darīt. Vasarā, kad nav auksts un tumšs, vispār būtu lieliski.

🏘️ Augstākā pilotāža bija sasniegta, kad meklējām viesnīcu, kas ir tuvāk uzlādes vietai, lai pa nakti var uzlādēt auto.

❗PĀRSTEIGUMS – infrastruktūra ir, bet mašīnas nav. Visās daudzajās uzlādes vietās kopumā redzējām vēl tikai vienu mašīnu lādējamies.

❗JOKS – otrā diena, pie uzlādes nekas nestrādā. Mūsu gaidīšanas laiks bija garāks, jo visā Itālijā nestrādāja uzlādes punkti. Tikmēr atradām slidotavu, kur bērniem paslidot.

🚗Ieteikums pašvaldībām! Dariet, ko variet, lai jūsu ciemā būtu elektroauto uzlādes vieta.

https://www.facebook.com/baiba.abelniece/posts/10219326908056562

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojumi
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Ceļojums no Milānas uz Sicīliju ar elektroauto 1