Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Citroen AMI

Citroën elektromobilis, kas maksā 6’900 €

2020. gada 28. februāris

No koncepta līdz ražošanai Citroën ir izstrādājuši AMI. Divvietīgais pilsētas elektromobilis maksās vien 6’900 €. Par tādu cenu gan jārēķinās ar kompromisiem.

Citroën AMI ir divvietīgs elektromobilis, kas paredzēts pilsētvidei. Tas ir 2.41 m garš, 1.39 m plats un 1.52 m augsts. Ņemot vērā, ka tā maksimālais ātrums ir 45 km/h, lai ar to brauktu pietiktu ar mopēda tiesībām.

Ar 6’900 € cenu AMI nav tālu no laba mopēda cenas, bet piedāvā komfortu, kas pieejams automašīnām, piemēram, apsildi. Tas ir aprīkots ar 5.5 kWh bateriju un spēs veikt līdz 70 km ar vienu uzlādi. Pēc bildēm spriežot, uzlādes vads ir iebūvēts mašīnā un to var izritināt līdzīgi kā putekļu sūcēja vadu. Ātrās vai paātrinātās uzlādes iespējas šim transportlīdzeklim nav.

Ilgtermiņa īre (48 mēnešiem) par Citroën AMI izmaksā 20 €/mēn, bet Citroën pozicionē šo arī kā īstermiņa īres mašīnu, kas maksātu 0.26 €/min, izmantojot Free2Move pakalpojumu. Ņemot vērā, ka aizvien vairāku cilvēku izvēlas sev nepirkt automašīnu, bet dod priekšroku iznomāt tajā brīdī, kad tā ir nepieciešama, un ka pilsētas aizvien aktīvāk aizliedz piesārņojošas automašīnas, šādiem mobilitātes risinājumiem ir potenciāls.

Citroën AMI būs pieejams 7 dažādās versijās un 4 krāsu toņos. Lai padarītu to pēc iespējas individuālu, ir pieejami vairāki papildaprīkojumi, piemēram, āķis priekš rokassomas. Panorāmas jumts, kas noklāj 50% no visas mašīnas platības, ir iekļauts bāzes versijā. Atsaucoties uz Citroën klasiku 2 CV, logus attaisa manuāli un to apakšējā daļa izliecas. Franču automobiļu ražotājs sola, ka vietas iekšā pietiks arī garākajiem cilvēkiem un bagāžas nodalījumā ir vieta ceļojumu čemodānam. Aktuālā braukšanas informācija ir pasniegta ekrānā aiz stūres, bet izklaides ekrāns tiek aizstāts ar vadītāja telefonu, kam paredzēta īpaša vieta rokas stiepiena attālumā.

Rezervēt to Francijā varēs no 30. marta un dažus mēnešus vēlāk citos galvenajos Citroën tirgos. Pirmās piegādes ir paredzētas Jūnijā. Īstermiņa īrei Francijā AMI būs pieejams jau pavasarī.

Preses relīze.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Citroën elektromobilis, kas maksā 6'900 € 12
Pieraksties
Paziņojums no
guest
4 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
4
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: