Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Citroen AMI

Citroën elektromobilis, kas maksā 6’900 €

2020. gada 28. februāris

No koncepta līdz ražošanai Citroën ir izstrādājuši AMI. Divvietīgais pilsētas elektromobilis maksās vien 6’900 €. Par tādu cenu gan jārēķinās ar kompromisiem.

Citroën AMI ir divvietīgs elektromobilis, kas paredzēts pilsētvidei. Tas ir 2.41 m garš, 1.39 m plats un 1.52 m augsts. Ņemot vērā, ka tā maksimālais ātrums ir 45 km/h, lai ar to brauktu pietiktu ar mopēda tiesībām.

Ar 6’900 € cenu AMI nav tālu no laba mopēda cenas, bet piedāvā komfortu, kas pieejams automašīnām, piemēram, apsildi. Tas ir aprīkots ar 5.5 kWh bateriju un spēs veikt līdz 70 km ar vienu uzlādi. Pēc bildēm spriežot, uzlādes vads ir iebūvēts mašīnā un to var izritināt līdzīgi kā putekļu sūcēja vadu. Ātrās vai paātrinātās uzlādes iespējas šim transportlīdzeklim nav.

Ilgtermiņa īre (48 mēnešiem) par Citroën AMI izmaksā 20 €/mēn, bet Citroën pozicionē šo arī kā īstermiņa īres mašīnu, kas maksātu 0.26 €/min, izmantojot Free2Move pakalpojumu. Ņemot vērā, ka aizvien vairāku cilvēku izvēlas sev nepirkt automašīnu, bet dod priekšroku iznomāt tajā brīdī, kad tā ir nepieciešama, un ka pilsētas aizvien aktīvāk aizliedz piesārņojošas automašīnas, šādiem mobilitātes risinājumiem ir potenciāls.

Citroën AMI būs pieejams 7 dažādās versijās un 4 krāsu toņos. Lai padarītu to pēc iespējas individuālu, ir pieejami vairāki papildaprīkojumi, piemēram, āķis priekš rokassomas. Panorāmas jumts, kas noklāj 50% no visas mašīnas platības, ir iekļauts bāzes versijā. Atsaucoties uz Citroën klasiku 2 CV, logus attaisa manuāli un to apakšējā daļa izliecas. Franču automobiļu ražotājs sola, ka vietas iekšā pietiks arī garākajiem cilvēkiem un bagāžas nodalījumā ir vieta ceļojumu čemodānam. Aktuālā braukšanas informācija ir pasniegta ekrānā aiz stūres, bet izklaides ekrāns tiek aizstāts ar vadītāja telefonu, kam paredzēta īpaša vieta rokas stiepiena attālumā.

Rezervēt to Francijā varēs no 30. marta un dažus mēnešus vēlāk citos galvenajos Citroën tirgos. Pirmās piegādes ir paredzētas Jūnijā. Īstermiņa īrei Francijā AMI būs pieejams jau pavasarī.

Preses relīze.

Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Citroën elektromobilis, kas maksā 6'900 € 12

4
Komentāri

avatar
4 Komentāru pavediens
0 Pavediena atbildes
3 Sekotāji
 
Komentārs ar visvairāk reakcijām
Karstākais pavediena komentārs
3 Komentāru autori
NormundsMārtiņšVisvaldis Neseno komentāru autori
  Pieraksties  
jaunākais vecākais visbalsotākais
Paziņojums no
Normunds
Viesis
Normunds

Ņemot vērā tā maksimālo ātrumu ar to būtu jāizliedz pārvietoties pa koplietošanas ceļiem.

Mārtiņš
Viesis
Mārtiņš

“…ir pieejami vairāki papildaprīkojumi, piemēram, āķis priekš rokassomas” – šī papildaprīkojuma opcija ļoti raksturo autoražotāju pieeju. Neizbrīnīs, ja tāds āķis maksās +129€

Visvaldis
Viesis
Visvaldis
Visvaldis
Viesis
Visvaldis

AMI dizaineri neko vairāk par Ķeblīti uz riteņiem nav izdomājuši.