Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Jeep

Nevajadzētu atcelt nodokli par auto ar lielu motora tilpumu

2019. gada 19. jūnijs

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vairākums šodien izskatīšanai pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz atbrīvot daudzbērnu ģimenes no pienākuma maksāt lielāku nodokli par transportlīdzekli ar motora tilpumu virs 3500 kubikcentimetriem.

Tādā veidā būtībā attaisnojot lielāku piesārņošanu, ja ģimene ir lielāka.

Politiķi skaidro, ka grozījumi jāveic, lai atceltu netaisnīgu attieksmi pret daudzbērnu ģimenēm, kuriem ir šāds transportlīdzeklis. Vismaz 183 daudzbērnu ģimenēm ikgadējie transportlīdzekļa nodevas maksājumi no 1.janvāra ir pieauguši par 150 eiro, vērš uzmanību deputāti.

Avots: db.lv

Tas nozīmē, ka dēļ 183 ģimenēm Latvijā, kas nevar mainīt savus paradumus un pārsēsties uz jebkuru citu automašīnu, kas piedāvā tieši tik pat lielu ietilpību, bet būtu ar motoru, kam mazāka kubatūra (līdz ar to arī mazāks patēriņš), tiktu grozīts likums un attaisnota šāda rīcība.

Likums par nodokli attiecībā pret kubatūru tika pieņemts galvenokārt dēļ īpaši lielā piesārņojuma no šiem transportlīdzekļiem. Pieņemot to radās motivācija tiem, kas brauc ar lieliem motoriem, pārsēsties uz mazākiem motoriem. Šobrīd politiķi (vismaz opozīcijā sēdošie “zaļie” un “sarkanie” kopā ar dažiem citiem) skatās pretējā virzienā.

Ja šo grozījumu pieņems, būsim atklāti, to izmantos arī tie, kas grib mazāk maksāt par saviem lielajiem BMW, Jeep un citiem. Galvenais, lai bērnu skaits būtu atbilstošs.

Atgādināsim, ka vēl tikai pagājušajā nedēļā Ministru kabineta sēdē apstiprināta Latvijas nacionālā pozīcija “Par Eiropas Komisijas paziņojumu “Tīru planētu – visiem! Stratēģisks Eiropas ilgtermiņa redzējums par pārticīgu, modernu, konkurētspējīgu un klimatneitrālu ekonomiku””. Latvija pauž atbalstu ES virzībai uz klimatneitralitāti 2050. gadā.

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Nevajadzētu atcelt nodokli par auto ar lielu motora tilpumu 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no