Elektroauto mājas uzlāde | Maddie goes electric

0

Turpinot izglītojošo video ciklu par pāreju uz elektroauto, kas daudziem var būt biedējoši, Medija no Fully Charged izklāsta savu pieredzi ar uzlādes stacijas uzstādīšanu viņas dzīvesvietā.

BMW i3 lādējas

BMW i3 lādējas

Turpinot izglītojošo video ciklu par pāreju uz elektroauto, kas daudziem var būt biedējoši, Medija no Fully Charged izklāsta savu pieredzi ar uzlādes stacijas uzstādīšanu viņas dzīvesvietā.

Iepriekšējās epizodēs Medija apskatīja pieejamos elektroauto un pastāstīja par uzlādes iespējām. Šajā Fully Charged izglītojošo video ciklu “Maddie Goes Electric” epizodē Medija pastāsta par to, kāpēc viņa savai jaunajai dzīvesvietai uzstādīja uzlādes staciju (wallbox).

Par līdzšinējo pieredzi Medija izsakās, ka tā ir bijusi izteikti pozitīva. Vienīgais, kas viņu neapmierina ir mājas uzlādes iespēja. Lādēt no virtuves elektrības ligzdas nozīmē turēt virtuves logu vaļā. Tādējādi logs uz ielas pusi ir atvērts un ir paaugstināts potenciāls ielaušanās risks, kā arī māja paliek vēsa. Tas Medijai neliekas apmierinoši.

Alternatīva ir izmantot publiskās uzlādes iespējas. Tomēr viņai ir māja ar piebraucamo ceļu, kas nozīmē, ka mājas uzlādes stacija ir tikai loģisks risinājums, lai nebūtu lieki jābrauc kaut kur ar automašīnu. It īpaši, ja tur var ērti nokļūt ar divriteni.

Uzlādes stacijas ir dažāda veida – ātrās, vidēji ātrās, mājas un pārnēsājamās. Mājas uzlādes stacijas būtībā ir kaste, kas ir paredzēta, ka to piestiprina pie sienas. Šajā kastē pārsvarā ir tehnoloģiskie risinājumi, kas regulē patērēto jaudu. Izmantot mājas uzlādes staciju ir drošāk un ieguvumi ir vairāki, salīdzinot ar pārnēsājamu. Medijai viens no svarīgākajiem aspektiem bija ērtība. Viņai ikdienas maršrutā nav nevienas publiskās uzlādes stacijas, lādēt no mājsaimniecības rozetes ir lēnāk, kā arī drošības aspekti, kas saistās ar atvērtu logu.

Pieaicinātais eksperts no rightcharge.co.uk vēl piemin, ka atšķirība uzlādes ātrumā var ievērojama. Lādējot no mājsaimniecības rozetes neesi drošs par to, ka mašīna būs uzlādējusies no rīta, bet, izmantojot uzlādes staciju, vari būt pārliecināts, ka tā būs uzlādējusies. Lielbritānijā (un ne tikai) elektrība naktī ir tīrāka, kas nozīmē, ka, lādējot pa nakti nevis uzreiz pēc tam, kad ierodies mājās, ir zaļāk. Izvēlēties lādēt pa nakti ir arī lētāk, ja ir izvēlēts attiecīgais tarifs. Ekonomiskie ieguvumi var būt ievērojami un jau gada laikā var atsvērt uzlādes stacijas cenu. Iestatīt uzlādes grafiku ir iespējams gan no uzlādes stacijas, gan no elektroauto.

Lielbritānijā ir pieejama subsīdija tiem, kas uzstāda mājas uzlādes staciju. Subsīdijas apjoms dažos gadījumos nosedz gan staciju, gan uzstādīšanu.

Medija vēl uzsver, ka, ja viņai nebūtu iespēja lādēt no mājām, tas viņu tik vai tā neatturētu no elektroauto iegādes, jo publiski pieejamās uzlādes staciju tīkls ir gana nobriedis. Dažās vietās ielu laternas ir pielāgotas, lai kalpotu arī kā uzlādes stacijas.

Sev Medija ir izvēlējusies Zappi viedo mājas uzlādes staciju, kas spēj pielāgot uzlādes procesu pēc vairākiem faktoriem – tīkla tīrībai, cenai par kWh, uzlādes grafikam, maksimālajai atļautajai jaudai, pieejamajai saules enerģijai un vēl citiem. To visu var iestatīt caur mobilā telefona aplikāciju. Uzzinot, ka uzlādes staciju var iestatīt, lai tā izmanto tikai to elektrību, kas nāk no saules paneļiem, Medija neslēpj savu sajūsmu, jo tad uzlāde ir bezmaksas.

Vispirms tu iegādājies elektroauto, tad mājas uzlādes staciju, tad saules paneļus un tad mājas baterijas.

Medija Moate

Ja vēlies sev iegādāties uzlādes staciju mājai vai darba vietai vai ir kādi papildus jautājumi, apmeklē Uzlādēts.lv viedveikalu vai raksti uz info@uzladets.lv.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: