GM prezentē elektrisko Hummer – superīgi rādītāji ar superīgu cenu

0

Pēc vairāku mēnešu kacināšanas GM beidzot ir oficiāli prezentējuši atjaunoto Hummer, kas būs pieejams tikai elektrisks. GM to sauc par superpikapu!

GM GMC Hummer EV

GM GMC Hummer EV

Pēc vairāku mēnešu kacināšanas GM beidzot ir oficiāli prezentējuši atjaunoto Hummer, kas būs pieejams tikai elektrisks. GM to sauc par superpikapu!

Deviņdesmito gadu beigās ASV bija vērojama auto tendence starp slavenībām – visi pirka Toyota Prius ar argumentu, ka ir jādomā par vidi un hibrīdi ir veids, kā tai palīdzēt. Paralēli bija otra mode, kuras ziņa plašāk sasniedza Latviju – piekāst vidi un braucam ar armijai paredzētiem vāģiem. Par Hummer bija ļoti daudzi joki, kas pārsvarā bija par kompensēšanu zem jostas rajonā un milzīgo patēriņu. Galu galā Hummer nebija finansiāli veiksmīgs un 2009.g. tas bankrotēja.

Tagad bilde ir mainījusies. GM ir atdzīvinājuši Hummer un parūpējušies, lai tas būtu videi draudzīgāks par hibrīdu un vienlaicīgi piedāvātu to, ko no šī brenda gaida. Vairākus mēnešus pēc tā izziņošanas ir prezentēts GMC Hummer EV.

GM GMC Hummer EV
GM GMC Hummer EV

GMC Hummer EV tika pasniegts kā superpikaps (supertruck), tādēļ tā cena nav pārsteigums – sākot no 79’995 $. Zemāk ir redzama tabula ar svarīgākajiem datiem.

HUMMER EV2 (no 2024.g. pavasara)HUMMER EV2X (no 2023.g. pavasara)HUMMER EV3X (no 2022.g. rudens)
MSRP: 79’995 $MSRP: 89’995 $MSRP: 99’995 $
400+ km autonomija
466 kW
480+ km
466 kW
480+ km
600 kW
Standarta aprīkojums,
2 motori
Iekļauj HUMMER EV2 aprīkojumu
+ Pielāgojuma gaisa balstiekārta
+ Izvilkšanas režīms
+ 4 riteņu stūrēšana ar CrabWalk
Iekļauj HUMMER EV2X aprīkojumu
+ Trīs motoru piedziņas sistēma
+ Griezes momenta vektorēšana
+ Watts to Freedom

Kā redzam, pirmās versijas būs pieejamas vien pēc diviem gadiem, bet tiem nepacietīgajiem, kas nevar vien sagaidīt, būs pieejama arī 1st edition versija, kas būs pieejama jau nākamgad un maksās no 112’595 $.

Standarta aprīkojumā ir pieejams jaunākais Super Cruise, kas ir GM versija par advancēto kruīza kontroli, 35″ riepas, 18 dažādu leņķu kameras, kas ļauj paskatīties pat zem transportlīdzekļa, un vēl vairākas lietas. CrabWalk ļauj sagriezt visus riteņus, lai veiktu kustību diognāli, bet nav pieejama standarta aprīkojumā.

Lai gan oficiālo datu vēl nav Hummer EV solās, ka spēs veikt vairāk par 560 km ar vienu uzlādi EPA ciklā, kas ir reālistiskākais no pieejamajiem. Tas gan būs iespējams īpašajā 1st edition versijā un papildaprīkojumos. Tā būs pieejama ar trīs motoriem ar 750 kW kopējo jaunu un 15’600 Nm griezes momentu un spēs ieskrieties līdz 100 km/h 3 sekundēs, iespējojot Watts to Freedom funkciju.

Hummer EV būs aprīkots ar labākajām GM baterijām – Ultium. 800 V sistēma ļaus izmantot 350 kW uzlādes jaudu. Reklamē, ka 10 minūšu laikā var uzlādēt pietiekami, lai veiktu nākamos 160 km. Bateriju kapacitāte gan nav norādīta, bet varam lēst, ka tā ir ap 200 kWh.

Dizains

Hummer EV ir ar brendam raksturīgo kantainamu, bet ar vairākām modifikācijām. Priekšā zem pārsega atradīsiet patiešām ievērojamu bagāžnieku. Pikapa gulta ir salīdzinoši īsa, bet tā ir plata un atveramās durvis pārtop par pakāpieniem.

Interjers ir minimālistisks, bet luksusa, un pēc skata liekas, ka noturīgs pret nolietojumu. Šofera vieta ir koncentrēta uz diviem ekrāniem, kas piedāvā visu informāciju un sekundāro vadību. Stūre izskatās viegli sportiska.

GM GMC Hummer EV
GM GMC Hummer EV

Priekšējā gaismas ne tikai labi izskatās, bet arī uzrāda uzlādes procesa informāciju un sveicina un atvadās. Jumts, ko GM sauc par Infinity roof, un aizmugurējais stikls ir noņemami un caurspīdīgi. Priekšējā bagāžniekā atradīsiet vietu jumta daļām.

https://youtu.be/MjMhZKmHKGk

GM uzsāks ražot GMC Hummer EV 2021. gada rudenī Detroitas-Hamtramck montāžas centrā Factory Zero, kuru GM pārveido par pilnīgi elektrisko transportlīdzekļu rūpnīcu, sākot ar iepriekš minēto dārgāko 1st Edition.

Tuvākie gadi priekš tiem, kas vēlas sev elektrisko pikapu, solās būt interesanti. Būs piedāvājumā Rivian R1T, Tesla Cybertruck, elektriskais Ford F150 un Bollinger B1.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: