e-mobi 2. kārtas ātrās uzlādes stacija Circontrol Rapid 50

Igaunija paredz 6 miljonu eiro atbalstu mazemisiju transportlīdzekļiem

Igaunijas Finanšu ministrijas publiskotajā dokumentā ir iekļauta informācija, kas paredz, ka šogad tiks veltīti 6 miljoni eiro mazemisiju transportlīdzekļu ieviešanai.

Igaunijas Finanšu ministrijas publiskotajā dokumentā par to, kā izlietot ES atveseļešanās un noturības mehānisma finansējumu, ir paredzēts veltīt 29.4 miljonus eiro klimata mērķu sasniegšanai. No tiem 6 miljoni tiks veltīti mazemisiju transportlīdzekļiem.

Šajā dokumentā nav aprakstīts, ar ko tiek domātas mazemisiju automašīnas, bet var pieņemt, ka tiks lietots starptautiski lietotā definīcija, kas nosaka, ka CO2 izmeši ir mazāk kā 50 g/km. Tas nozīmē, ka pašuzlādes nelādējamie hibrīdi un dabasgāzes automašīnas neskaitītos. Tāpat nav minēts, ka domāti ir tieši vieglie pasažieru transportlīdzekļi. Ļoti iespējams, ka domāti ir publiskie pasažieru transportlīdzekļi kā autobusi.

Ja mūsu ziemeļu kaimiņi izlemtu par labu vieglo pasažieru automašīnu subsīdijai, tad varētu domāt, ka atbalsts pietiktu 1’200 mašīnām. Tas, protams, pieņemot atbalsta apmēru, kāds bija iepriekšējā gadā (5’000 €) un kuru izķēra pirmajās stundās.

Jāsaka gan, ka arī Latvijai ir līdzīgas ieceres, bet par tām jau no sākuma bija skaidrs, ka tās būs pašvaldībām, kas visdrīzāk līdzekļus izmantos, lai atsvaidzinātu autobusu parku. Tas, protams, ir apsveicami, bet mūsu politiķiem ir tendence pateikt kaut ko, lai tikai tās personas, kas klausās, liktu tos mierā.

  Eiropas Savienība plāno no 2025. gada aizliegt iekšdedzes automašīnu pārdošanu

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Igaunija paredz 6 miljonu eiro atbalstu mazemisiju transportlīdzekļiem 1