Igaunijā atjaunos atbalstu elektroauto iegādei

1

Igaunijas Vides ministrija gatavo valsts atbalsta veidu, kas paredz 5’000 € lielu atbalstu elektroauto iegādei. Subsīdija būs pieejama gan privātpersonām, gan juridiskajām personām.

Ātrā uzlāde

Avots: https://elbil.no

Igaunijas Vides Ministrija gatavo valsts atbalsta veidu, kas paredz 5’000 € lielu atbalstu elektroauto iegādei. Subsīdija būs pieejama gan privātpersonām, gan juridiskajām personām.

Lietuva nesen paziņoja, ka visas mašīnas, kas nebūs aprīkotas ar dīzeļdzinēju un atbildīs vismaz Euro 5 standartam, saņems 1’000 € atbalstu no valsts. Latvijas Satiksmes Ministrija ir iesniegusi rīkojuma labojumu, paredzot vairākus atbalsta mehānismus, tai skaitā atbalstu iegādei. Tagad arī Igaunija gatavojas aktīvāk atbalstīt bezizmešu transportlīdzekļus.

25. jūlija preses konferencē premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) ziņoja, ka šī atbalsta galvenais mērķis ir palīdzēt Igaunijai sasniegt pašu uzliktos mērķus, lai mazinātu izmešu daudzumu.

Līdzīgs atbalsta mehānisms Igaunijā bija spēkā no 2011. līdz 2014. gadam, kad šajā laika posmā valsts atbalsts sasniedza 10.8 miljonus eiro.

Igaunijas mērķis ir panākt 70% siltumnīcefekta gāzu emisiju (SEG) samazinājumu līdz 2030. gadam, salīdzinot ar 1990. gadu. Igaunijā transporta sektors ir atbildīgs par apmēram 15% SEG emisijām, bet Latvijā – 29%, no kuriem 70% ir vieglais transports.

Latvijā radīto SEG emisiju avotu struktūra
Latvijā radīto SEG emisiju avotu struktūra. Avots: VARAM

Avots: err.ee

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Visvaldis
Visvaldis
Viesis
15/10/2019 17:23

Igaunijā atbalsts privātpersonām jau otro reizi.Bet ko Latvijā dara ar šo pieejamo naudu? Vai “Cūkas baro” ?

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: