Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunojamajā enerģijā

Ātrā uzlāde

Igaunijā atjaunos atbalstu elektroauto iegādei

2019. gada 29. jūlijs

Igaunijas Vides Ministrija gatavo valsts atbalsta veidu, kas paredz 5’000 € lielu atbalstu elektroauto iegādei. Subsīdija būs pieejama gan privātpersonām, gan juridiskajām personām.

Lietuva nesen paziņoja, ka visas mašīnas, kas nebūs aprīkotas ar dīzeļdzinēju un atbildīs vismaz Euro 5 standartam, saņems 1’000 € atbalstu no valsts. Latvijas Satiksmes Ministrija ir iesniegusi rīkojuma labojumu, paredzot vairākus atbalsta mehānismus, tai skaitā atbalstu iegādei. Tagad arī Igaunija gatavojas aktīvāk atbalstīt bezizmešu transportlīdzekļus.

25. jūlija preses konferencē premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) ziņoja, ka šī atbalsta galvenais mērķis ir palīdzēt Igaunijai sasniegt pašu uzliktos mērķus, lai mazinātu izmešu daudzumu.

Līdzīgs atbalsta mehānisms Igaunijā bija spēkā no 2011. līdz 2014. gadam, kad šajā laika posmā valsts atbalsts sasniedza 10.8 miljonus eiro.

Igaunijas mērķis ir panākt 70% siltumnīcefekta gāzu emisiju (SEG) samazinājumu līdz 2030. gadam, salīdzinot ar 1990. gadu. Igaunijā transporta sektors ir atbildīgs par apmēram 15% SEG emisijām, bet Latvijā – 29%, no kuriem 70% ir vieglais transports.

Latvijā radīto SEG emisiju avotu struktūra
Latvijā radīto SEG emisiju avotu struktūra. Avots: VARAM

Avots: err.ee

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Igaunijā atjaunos atbalstu elektroauto iegādei 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no