Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

McDonalds McCharge

Jauna ēra DUS un ātrās ēdināšanas restorāniem

2019. gada 30. septembris

Zviedrijā McDonalds atraktīvā veidā piesaista jaunus klientus un Norvēģijā ir pirmais DUS, kas degvielu vairs nepiedāvā, piedāvājot klientiem ar mašīnām citu enerģijas veidu vietā.

Tādos restorānos kā McDonalds un Hesburger cilvēkiem nav tendence ilgstoši uzkavēties. Līdz 30 minūtēm ir optimāli. Šis laika posms ļoti labi saskan ar to, cik ilgi ir jālādē elektroauto.

McDonalds Zviedrijā ir uzsākuši kampaņu, kurā uz staba zem ikoniskā “M” burta ir izkārtnes, kas norāda “Big Mac”, “Happy Meal” un ātrās uzlādes cenu (skatīt titulbildi vai video zemāk). Tagad pie 55 McDonalds restorāniem ir ātrās uzlādes iespējas, kas padara šo restorānu par lielāko ātrās uzlādes operatoru valstī. Pēc tur redzamās informācijas, var noprast, ka 20 min uzlāde ir lētāka kā lielais maks. Tepat Igaunijā Hesburger arī saviem klientiem piedāvā ātro uzlādi un par plāniem Latvijā uz Uzlādēts jautājumu atbildēja, ka “auto uzlādes plāni ir izstrādes stadijā.”

Arvien vairāk cilvēku izvēlas ceļot ar elektriskajiem transportlīdzekļiem, un mēs vēlamies būt daļa no šīs tendences, iedvesmojot labāku izvēli.

Kristofers Ronblads (Christoffer Rönnblad), McDonald Zviedrija mārketinga direktors

Nav noslēpums, ka degvielas uzpildes stacijas aizvien lielāku daļu peļņas gūst tieši ar veikaliem. Nav vairs jābrīnās, ja Vecrīgā redzam kādu degvielas tirgotāja veikalu, kurā degvielu nemaz nav iespējams nopirkt. Tikmēr Norvēģijā, kas ir Eiropas un pat pasaules līderis elektroauto adopcijā, Circle K ir nomainījis visus degvielas pumpjus uz elektriskajiem lādētājiem. Tagad šī Oslo DUS (degvielas uzpildes stacija) ir EUS (elektriskā uzlādes stacija). Tā ir pirmā šāda stacija pasaulē un paies laiks līdz cirkulis nomainīs visas savas 16’000 DUS.

Tas ir vēsturisks pagrieziena punkts, kad degvielas uzpildes staciju ķēdes fosilā sūkņus aizstāj ar elektriskajiem lādētājiem. Mēs apsveicam Circle K par ieguldījumiem elektriskajās automašīnās.

Electric Car Association ģenerālsekretāre Kristīna Bū (Christina Bu)
Ionity tīkla 400 uzlāžu vietu karte
“Ionity” tīkla 400 uzlāžu vietu karte. Avots: electrek.co

Tikmēr Ionity uzlādes tīkls paziņoja, ka Baltijā līdz nākamā gada beigām izvietos 6 uzlādes stacijas – 3 Lietuvā un vēl 3 Latvijā un Igaunijā. Šo staciju būvniecību ir plānots sākt šā gada decembrī un Circle K ir izvēlēts par partneri visās Baltijas valstīs. Pagaidām konkrētas lokācijas nav minētas, bet baumas klīst, ka Ādaži ir plānā.

Mēs ļoti pozitīvi vērtējam Baltijas elektrisko transportlīdzekļu tirgu un esam pārliecināti, ka sniegsim nozīmīgu ieguldījumu tā tālākā attīstībā. Pagaidām katrā no mūsu Baltijas pieturvietām būs divi uzlādes punkti, taču infrastruktūra tiek sagatavota iespējamam jauninājumam līdz 6 punktiem vienā pieturā, jo nākotnē palielināsies pieprasījums.

Jans Haigens Īls, IONITY Ziemeļeiropas vadītājs

Avoti: chicagobusiness.com, pertolplaza.com un 15min.lt

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Jauna ēra DUS un ātrās ēdināšanas restorāniem 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
5 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Heino

Ļoti simbolisks piedāvājums. Elektroauto ir auto cilvēkiem, kas McDonalds uzskata par restorānu.

Andis

Jāsaka, ka ļoti maldies. Ne tuvu visi uzskata elektroauto par pilnvērtīgu auto. Un salīdzinājums ar McDonald’s ir tieši vietā – “junk food” pielīdzināšana restorānam ir līdzvērtīga, kā elektromobīļa pielīdzināšana īstam auto. Ir ok, ja vien prasības ir pietiekami zemas.

Heino

Tieši tā, pēdējam apgalvojumam piekrītu! Labs piemērs Orvela dubultdomā – spēt vienlaikus ticēt, ka “Elektroauto ir auto visiem cilvēkiem.” un “Tas, ko katrs uzskata individuāli, ir katra paša darīšana.”. Tāda pasaulē dzīvojam. Bērnības fantastika ir mūsdienu realitāte – gan Verna zemūdenes, gan Orvela Eiropa.

5
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: