Latvenergo gatavojas konkurēt ar CSDD

0

Tūlīt jau būs gads apritējis, kopš CSDD atklāja elektrisko automašīnu uzlādes tīklu visā Latvijā. Jau drīzumā AS “Latvenergo” atklās savas pirmās trīs uzlādes stacijas.

Drošinātāji

Drošinātāji

Tūlīt jau būs gads apritējis, kopš CSDD atklāja elektrisko automašīnu uzlādes tīklu visā Latvijā. Jau drīzumā AS “Latvenergo” atklās savas pirmās trīs uzlādes stacijas.

Pa vidu visiem jucekļiem ar AS “Latvenergo” padomes atlaišanu ir viena stabili laba ziņa – koncerns e-mobilitātes tirgū piedāvās jaunu pakalpojumu. Elektromobiļu uzlādēšanu. Pilotprojekta ietvaros būs trīs elektromobiļu uzlādes vietas Latvijā – Rīgā, Pulkveža ielā 12 un Uzvaras bulvārī 7, un Jūrmalā, Jomas ielā 4.

Jūrmalas lokācijā būs pieejama 50 kW ātrā uzlādes stacija ar CCS un Chademo uzgaļiem, bet Rīgā būs pieejamas arī 22 kW maiņstrāvas stacijas. Pilotprojektu sāka īstenot pagājušajā gadā, un šobrīd tas ir iegājis finiša taisnē. Jūrmalā uzlādes stacijas izbūvēšana ir pabeigta un nodota ekspluatācijā, savukārt uzlādes vietas Rīgā plānots pabeigt tuvāko nedēļu laikā.

Uzlādes vieta Pulkveža Brieža ielā
Uzlādes vieta Pulkveža Brieža ielā

Lai izmantotu jaunās uzlādes stacijas, protams, būs jāmaksā, bet, atšķirībā no CSDD izveidotās elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkla e-mobi, maksa būs jāveic par patērētajām kWh nevis laiku. Sākotnēji stacijas tiks pievienotas Hubject vai tamlīdzīgai platformai, bet ar laiku par pakalpojumu varēs norēķināties, izmantojot Elektrum kontu.

Iniciatīva par valsts atbalstu elektrotransporta iegādei

Pamatpakalpojumā vidēji ātrā uzlāde par vienu kWh būs lētāka nekā nākamajam komforta līmenim jeb ātrajai uzlādei.

Ģirts Legzdiņš, AS “Latvenergo” pakalpojumu atbalsta vadītājs

E-mobilitātes uzlādes vietu attīstīšana ir viens no koncerna ilgtermiņa izaugsmes stratēģiskajiem projektiem, kas vērsts uz koncerna pozīcijas definēšanu klātbūtnei e-mobilitātes biznesā nākotnē. Pilotprojekta būtība ir attīstīt arī mājsaimniecību pusē kompetenci, kurā, piedāvājot infrastruktūru, cilvēki straujāk sāks mainīt mobilitātes paradumus.

Elektroauto uzlādes staciju adreses:

  1. Jūrmala, Jomas iela 4, Elektrum Energoefektivitātes centrs
  2. Rīga, Pulkveža iela 12, AS “Latvenergo” administrācijas ēkas stāvlaukums
  3. Rīga, Uzvaras bulvāris 7, iepretim Dzelzceļa vēstures muzejam

Avots: ELEKTROENERĢIJAS tirgus apskats. Izdevums Nr. 94/ 2019. gada JŪNIJS

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: