Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Uzlāde. Foto: Aivars Liepiņš

Lietuvā atbalstīs elektroauto iegādi

2020. gada 20. marts

Atbalsts elektroauto iegādei varētu būt pieejams jau no 1. maija. Atbalsta summa ir lielāka, ja iznīcina iepriekšējo iekšdedzes automašīnu.

Personām, kuras iegādājas jaunu vai līdz piecus gadus vecu elektrisko transportlīdzekli, būs tiesības saņemt finansiālu atbalstu no valsts, ziņo elv.lt. Tas tiek veikts saskaņā ar Klimata pārmaiņu programmu un to paredz Lietuvas Vides ministrijas procedūra šādu pabalstu piešķiršanai. Šīs procedūras apraksta projekts ir pieejams līdz 26. martam un tiks saskaņots ar sabiedrību un ieinteresētajām institūcijām.

Tiek lēsts, ka viens pretendents saņems vienreizēju maksājumu 2’000 vai 4’000 € apmērā. Papildus 1’000 € varēs iegūt, ja tiks iznīcināta iepriekš īpašumā esoša piesārņojoša automašīnu. Kopā no Klimata pārmaiņu programmas piešķirti 5 miljoni eiro, lai mudinātu Lietuvas iedzīvotājus iegādāties elektriskās automašīnas.

Lietuvas Vides ministrija, kas pārvalda šo programmu, ir noteikusi finansēšanas nosacījumus, un uzaicinājumu uz atmaksu publicēs Vides projektu vadības aģentūra, kas novērtēs, piešķirs un uzraudzīs saņēmēju saistību izpildi. Paredzams, ka pieteikumi būs pieejami no 1. maija.

Tikmēr Latvijā ministrijas nespēj izdomāt būs vai nebūs līdzfinansējums – VARAM saka, ka būs, SM apgalvo pretējo. Paliekot nogaidošā pozīcijā valsts riskē ne tikai ar regulu neizpildi, kuras ir finansiāli saistošas, bet arī riskē ar to, ka kļūst par iekšdedzes dzinēju pēdējo pieturvietu Eiropā. Vairākas valstis jau ir pieņēmušas, ka no noteikta gada jaunu iekšdedzes automašīnu reģistrācija vairs nebūs atļauta, piemēram, Lielbritānija šobrīd diskutē, vai to darīt no 2035. gada vai 2032. gada.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Lietuvā atbalstīs elektroauto iegādi 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 KOMENTĀRS
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: