Nīderlande dos atbalstu arī lietotiem elektroauto

1

Nīderlandes valdība no šī gada sniedz atbalstu zaļāka transportlīdzekļa iegādei. Šis atbalsts tiks piemērots gan jaunām, gan lietotām automašīnām.

Hyundai Kona

Hyundai Kona

Nīderlandes valdība no šī gada sniedz atbalstu zaļāka transportlīdzekļa iegādei. Šis atbalsts tiks piemērots gan jaunām, gan lietotām automašīnām.

Toy_bZ4X_932x300_lat
Advertisement

Nīderlandes ziņu avots RTL ziņo, ka Nīderlandes iedzīvotājiem no 1. jūlija būs pieejams valsts atbalsts 4’000 € apmērā jauniem elektroauto un 2’000 € lietotiem elektroauto. Šīs subsīdijas ir pieejamas elektriskajām mašīnām, kuru vērtība ir zem 45’000 €.

Šādā veidā subsīdijas paredz atbalstu tiem, kam to vairāk vajag, lai aizvietotu iekšdedzes dzinēju mašīnas ar videi draudzīgākām alternatīvām. Lai spētu pieteikties atbalstam, automašīnai ir jāatbilst valsts noteiktajiem standartiem un jābūt pirktai pie specializēta dīleriem. Valdība tā lēmusi, lai izskaustu krāpnieciskus mēģinājumus.

Bez tiešām subsīdijām Nīderlandes valdība plāno arī cita veida atbalstus. Automašīnu ražotājiem būs jānodrošina atjauninājumi un baterijas veselības uzturēšana. Plašāka informācija tiks izziņota tuvāko nedēļu laikā.

Ņemot vērā, ka elektroauto un iekšdedzes dzinēju cenas starpība kļūst aizvien mazāka, valsts atbalsts ir paredzēts līdz 2025. gadam. Tikmēr Latvijas valdība par to, vai sniegt atbalstu mazizmešu (nevis tikai bezizmešu) transportlīdzekļiem, lems tikai pēc trīs gadiem. Zinot to, kā līdz šim Satiksmes un Ekonomikas ministrijas ir izteikušās par atbalstu, tad sacerēties uz to nevajadzētu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Romanovi4
10/06/2020 22:19

Nu ja nu ja, a kas trauce atcelt muitas un pvn nodokli elektroauto iegadei, un tad nevajadzes nekadas subsidijas, pec gada bua pilns ar tadiem auto. Bet laikam religija nelauj to izdarit

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: