Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Hyundai Kona

Nīderlande dos atbalstu arī lietotiem elektroauto

2020. gada 18. februāris

Nīderlandes valdība no šī gada sniedz atbalstu zaļāka transportlīdzekļa iegādei. Šis atbalsts tiks piemērots gan jaunām, gan lietotām automašīnām.

Nīderlandes ziņu avots RTL ziņo, ka Nīderlandes iedzīvotājiem no 1. jūlija būs pieejams valsts atbalsts 4’000 € apmērā jauniem elektroauto un 2’000 € lietotiem elektroauto. Šīs subsīdijas ir pieejamas elektriskajām mašīnām, kuru vērtība ir zem 45’000 €.

Šādā veidā subsīdijas paredz atbalstu tiem, kam to vairāk vajag, lai aizvietotu iekšdedzes dzinēju mašīnas ar videi draudzīgākām alternatīvām. Lai spētu pieteikties atbalstam, automašīnai ir jāatbilst valsts noteiktajiem standartiem un jābūt pirktai pie specializēta dīleriem. Valdība tā lēmusi, lai izskaustu krāpnieciskus mēģinājumus.

Bez tiešām subsīdijām Nīderlandes valdība plāno arī cita veida atbalstus. Automašīnu ražotājiem būs jānodrošina atjauninājumi un baterijas veselības uzturēšana. Plašāka informācija tiks izziņota tuvāko nedēļu laikā.

Ņemot vērā, ka elektroauto un iekšdedzes dzinēju cenas starpība kļūst aizvien mazāka, valsts atbalsts ir paredzēts līdz 2025. gadam. Tikmēr Latvijas valdība par to, vai sniegt atbalstu mazizmešu (nevis tikai bezizmešu) transportlīdzekļiem, lems tikai pēc trīs gadiem. Zinot to, kā līdz šim Satiksmes un Ekonomikas ministrijas ir izteikušās par atbalstu, tad sacerēties uz to nevajadzētu.

Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Nīderlande dos atbalstu arī lietotiem elektroauto 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no