Renault ZOE

Renault Zoe tiks aizstāta ar Renault 5

Renault Zoe, visvairāk pārdotais elektroauto no Renault un viens no populārākajiem Eiropā, vairs nepiedzīvos atjauninājumus un to tirgū aizstās Renault 5.

Renault Zoe ir iespējams nopirkt tikai Eiropā un tas kopš ražošanas uzsākšanas ir viens no populārākajiem EV. Kā ziņo InsideEVs, tagad pieejamā Renault Zoe versija ir pēdējā un 2024. g. to aizstās ar Renault 5.

Zoe platforma tobrīd būs jau 12 gadus veca, piedzīvojot vairākus uzlabojumus, no kurām pēdējā bija 2019. gadā, piedāvājot ievērojamas izmaiņas interjerā, lielāku bateriju un DC uzlādes iespēju. Vēl nesen Renault pārstāvji teica, ka Zoe netiks aizstāta, bet tagad tiek ziņots, ka to darīs jaunais Renault 5.

Ņemot vērā, ka konkurenti nesnauž, jaunā Renault-Nissan-Mitsubishi platforma, kas paredzēta tikai EV, ļaus Renault būt konkurētspējīgākiem (par spīti tam, ka izvēlas dārgas baterijas). CMF-EV platforma ļaus piedāvāt Renault 5 par 1/3 zemāku cenu, salīdzinot ar Zoe.

Jaunie modeļi no CMF-EV platformas no Renault būs Megane-e, Renault 5, Renault 4 un vairāki Alpine modeļi.

  Renault ar partneriem izstrādās un ražos jaunas paaudzes elektromotoru

Uzlādēts viedoklis

Renault Zoe ir lielisks EV tiem, kas novērtē energoefektivitāti, kam vajag noparkoties šaurās vietās un kas vēlas EV ar labāko cena/sniegums attiecību. Žēl, bet vienlaikus saprotami, ka šim ir noteikts beigu datums.

Renault ceļš uz bateriju cenu samazinājumu
Renault ceļš uz bateriju cenu samazinājumu

Ja Renault 5 būs vismaz tajā pašā cenā, kā Zoe (aptuveni 28’500 €), tad varam sagaidīt, ka Latvijā to vēl ilgi nesagaidīsim, jo to izpirks citviet Eiropā. Renault plānu samazināt bateriju cenas par 36% līdz 2024. gadam varētu izpildīt jau šodien, ja vien autoražotājs būtu jau iepriekš noslēdzis labākus bateriju līgumus. Tesla un Volkswagen grupa jau 2020. gadā bija zem 100 $/kWh.

Renault 5 prototips
Renault 5 prototips

Man personīgi Renault 5 ir sarakstā ar nosaukumu “ļoti gribu, jo izskatās perfekti”. Teorētiski Renault jau tagad varētu izlaist šo EV ar Zoe iekšām… Varbūt Fiqsy sev varētu vēl kādu simtu šo paņemt?

Renault Zoe tiks aizstāta ar Renault 5 1
Renault Zoe tiks aizstāta ar Renault 5 2
5 1 balsojums
Raksta novērtējums