Rēzeknē testēs Jelgavā pārveidotu elektroautobusu

0

Novembrī Rēzeknes pilsētas sabiedriskā transporta maršruta tīklā sāks kursēt jauns, modernizēts pasažieru elektroautobuss Amo Plant Ambassador SB200, kas izgatavots Jelgavā pēc Nīderlandes kompānijas licences ražotā VDL Ambassador 200 autobusa bāzes.

EcoBuss Amo Plant Ambassador SB200

Novembrī Rēzeknes pilsētas sabiedriskā transporta maršruta tīklā sāks kursēt jauns, modernizēts pasažieru elektroautobuss Amo Plant Ambassador SB200, kas izgatavots Jelgavā pēc Nīderlandes kompānijas licences ražotā VDL Ambassador 200 autobusa bāzes.

Nākamo trīs līdz septiņu gadu laikā SIA “Rēzeknes Satiksme” būs jānomaina aptuveni 15 autobusus, un daļu no tiem – uz bezizmešu transportu (Eiropas zaļā kursa ietvaros). Elektroautobusu ieviešana apritē un to lietošana patstāvīgi prasa jaunas zināšanas un pieredzi, ko var iegūt tikai nepārtraukti sekojot tirgus attīstībai un veicot praktiskus testus pilsētas satiksmē. Tieši tāpēc SIA “Rēzeknes Satiksme” nolēma izmantot SIA “Eco Bus” piedāvājumu – vienu mēnesi bez maksas veikt elektroautobusa Amo Plant Ambassador SB200 testa braucienus reālos pārvadājumu apstākļos.

Šādi izmēģinājuma braucieni ir ļoti nepieciešami, jo tajos var pārliecināties par elektroautobusa piemērotību maršrutu tīklam, enerģijas uzkrāšanas un uzlādes risinājumiem, kā arī iedzīvotāju braukšanas paradumiem un to ietekmi uz enerģijas patēriņu. Testus paredzēts veikt arī turpmāk, lai nodrošinātu nepārtrauktu tirgus izpēti nākotnē plānotajiem publiskajiem autobusu iepirkumiem.

SIA “Rēzeknes Satiksme” valdes loceklis Viktors Borcovs

Rēzekniešiem būs iespēja izmēģināt un novērtēt videi draudzīgo transportlīdzekli, novembra beigās izsakot savu vērtējumu iedzīvotāju aptaujā.

Rēzeknes valstspilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam viens no stratēģiskajiem mērķiem, kas attiecināmi uz sabiedriskā transporta pakalpojuma attīstību, noteikts: “Veidot Rēzekni kā cilvēkam un videi draudzīgu, drošu un mūsdienīgu pilsētu Eiropas Savienības Austrumu pierobežā”. Savukārt, pilsētas attīstības programmā 2014.–2022. gadam sabiedriskā transporta pilnveidošanas mērķu izpilde uzticēta SIA “Rēzeknes Satiksme”. Šobrīd Rēzeknē kursē jau četri videi draudzīgi elektroautobusi, kas iegādāti ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: