Saules Kauss logo

“Saules Kauss 2019”

2019. gada 18. maijā nu jau 12. gadu Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) teritorijā, Rīgā, Ķengaraga ielā 8 notiks konkursa “Saules Kauss 2019” noslēguma pasākums – saules transportlīdzekļu sacensības skolēniem.

“Saules Kauss 2019” sacensībām komandas iespējams reģistrēt izmantojot šo anketu. Nosacījumus komandām, sacensību noteikumus iespējams atrast nolikumā . Vienā komandā var būt 2-3 dalībnieki, komandas tiek iedalītas 2 vecuma kategorijās: pamatskola un vidusskola.

Pasākums 18.maijā sākas pulksten 9:00 ar reģistrāciju, bet pulksten 10:00 to atklās LU CFI direktors akadēmiķis Mārtiņš Rutkis. Vadošus norādījumus par pasākuma norisi dos pasākuma galvenie organizatori un tiesneši – LU CFI pētnieki Ainārs Knoks un Pēteris Lesničenoks. Paredzēts, ka sacensību sākums ir 10:30, bet apbalvošanas ceremonijas sākums ir 15:00.

Saules kausa pasākuma laikā notiks komandu izveidoto modeļu sacensības dažādās klasēs, paralēli katra komanda aizpildīs zināšanu testu, tam sekos lekcijas/uzstāšanās par aktuālām tēmām un projektiem atjaunojamo enerģiju jomā. Komandas varēs sacensties ātruma un spēka trasēs automodeļiem, kā arī ātruma sacensībās laivām. Kā katru gadu, būs iespēja piedalīties arī ekspertu klasē ar augstu modeļu sarežģītības pakāpi, piemēram, saules lidmodeļi.

  Cik gatavi esam elektrotransportam? [vebinārs]

“Saules Kauss 2019” absolūtie uzvarētāji tiks noteikti, ņemot vērā vairākus kritērijus – mājas darbus (modeļu skices un video par modeļa gatavošanu), veikumu sacensībās, zināšanu pārbaudi aizpildot izdalīto anketu ar jautājumiem par zaļās enerģijas tēmu, un komandas dalības kopējie kritēriji – tērpi, uzvedība, savstarpējā attieksme u.c.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
"Saules Kauss 2019" 7